2023-04-18 - Spektakl Czerwony Kapturek - spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina - 132203 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Czerwony Kapturek - spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina

Kiedy: 2023-04-18, godzina 11:00:00
Gdzie: Kraków, NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK, al. Jana Pawła II 232
Bilety od: 45.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Żeby tak postać z bajki za plecami obgadywać?! Albo prosto w oczy? I to jak? Żeby brzuch bolał ze śmiechu? Jak tak można?! A można!
W przezabawnych dialogach napisanych przez Martę Guśniowską aktorzy zatapiają zęby niczym Wilk w drożdżowym cieście, a najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił ? muppety, wcielają się w barwnych bohaterów ?Czerwonego Kapturka?.
Ale co to za historia? Naiwna Dziewczynka niesie przez las koszyczek do babci, a zły Wilk? Zaraz? zaraz.. Jaki zły wilk?? Przecież Kapturek może być sympatyczną łobuziarą, a Wilk miłym, uprzejmym i nieco nieśmiałym zwierzakiem. Do wesołej paczki dołączy elegancka, ale charakterna i nowoczesna mama, przeuroczy gajowy, a także wiecznie młoda babcia, która z niebywałą krzepą korzysta z życia.
Autorka po raz kolejny zaskakuje swoimi nietuzinkowymi pomysłami na współczesne odczytanie klasycznych bajek, zdobywając serca dzieci, ale również dorosłych.
Twórcy wraz z aktorami proponują przedstawienie w konwencji ?teatru w teatrze? ? wartkie, pełne zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu. Do muzycznych interakcji zaproszą najmłodszą widownię, która pośród śmiechu odkryje, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha.

Twórcy
? Marta Guśniowska - autor
? Katarzyna Kawalec - reżyseria
? Areta Puchalska - scenografia i lalki
? Wiktoria Jureczko - kostiumy
? Radosław Bolewski - muzyka
? Stefan Szulc - asystent reżysera
? Patrycja Kundro - produkcja
? Stefan Szulc - inspicjent

Obsada
? Ewa Zawada
? Joanna Rząp
? Stefan Szulc
? Jacek Mikołajczyk

Od 3 lat

1 godz. 10 min. bez przerwy

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Czerwony Kapturek - spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina na polskiegranie.pl