2022-08-27 - Inne DF 22: Czarne elfy i słowiańscy wiedźmini. Fantastyka kontra woke capitalism - 89215 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Czarne elfy i słowiańscy wiedźmini. Fantastyka kontra woke capitalism

Kiedy: 2022-08-27, godzina 12:15:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Krzysztof M. Maj

Polski fandom ma problem: nigdy nie był polityczny, w odróżnieniu od fandomu zachodniego (antykapitalistycznego niezależnie od republikańskich czy demokratycznych korzeni). Korporacje tymczasem odkryły jeden znakomity sposób (zobacz jaki) na to, żeby każda nowa produkcja utrzymywała się w nagłówkach mediów i każda krytyka fanowska mogła być łatwo rozbrajana. Czemu sprzyja to, że właściwie nie do końca ktokolwiek wie, dlaczego w niektórych światach fantasy absolutnie nie mogą występować czarnoskóre elfy (Śródziemie czy Królestwa Północy), a w innych nikomu nie będą przeszkadzać homoseksualni czarnoskórzy magowie (Rzeki Londynu Bena Aaronovitcha). I w tej przydługo opisanej prelekcji opowiem o tym jednym sposobie. I o tym, jak się przed nim bronić, by chronić cenne dla wszystkich wartości.

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu