2022-08-26 - Inne DF 22: Fantastyczna herbata - 89759 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Fantastyczna herbata

Kiedy: 2022-08-26, godzina 14:15:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Piotr Mońka

Historia herbaty szacowana jest na kilka tysięcy lat, według legendy odkrył ją w 2737 r p.n.e. mityczny cesarz Shennong. Miał to zrobić przez przypadek, gdy zerwane przez wiatr liście krzewu herbacianego wpadły mu do gotującego się wrzątku. Inna legenda mówi o Bodhidharmie, który kilka lat medytował w jaskini, aby dostać się do klasztoru Shaolin. Niestety w trakcie medytacji zasnął i gdy się obudził, w przypływie gniewu na samego siebie, obciął własne powieki i rzucił nimi o ziemię. W tym miejscu miały wyrosnąć pierwsze krzewy herbaciane. Historia herbaty jest bardzo długa i wielowątkowa. Tysiące lat rozprzestrzeniania się po całym świecie i niezliczone sposoby przyrządzania naparu powodują, że jest to chyba najciekawszy napój na świecie. Pozornie bardzo znany, a de facto mający jeszcze wiele nieodkrytych aspektów wartych poznania. Wyjątkowość herbaty i jej zakorzenienie w azjatyckiej tradycji dostrzegają również twórcy fantasy, anime, mangi i wszelkich innych produkcji. W trakcie prelekcji zostaną pokazane przykłady wykorzystania wątków herbacianych w produkcjach filmowych, serialowych, grach i innych podobnych. Będzie to dobra okazja, aby szerzej opowiedzieć o samej herbacie, jej historii i korzyściach płynących z codziennego picia najlepszych naparów. Na prelekcję zaprasza Czajownia - marka herbat liściastych i tradycyjnych herbaciarni.

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu