2022-08-28 - Inne DF 22: Hans Christian Andersen ? czarodziej słów czy kuglarz rzeczywistości? - 89290 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Hans Christian Andersen ? czarodziej słów czy kuglarz rzeczywistości?

Kiedy: 2022-08-28, godzina 13:30:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Jakub Bielawski

Przyzwyczailiśmy się postrzegać Andersena jako autora ,,bajek?, które bardziej lub mniej ochoczo poznajemy w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Wiele z nas kojarzy go jako ,,tego gościa od smutnych bajek o zwykłych rzeczach?. Warto spojrzeć na tego duńskiego pisarza z nieco innej perspektywy. Dramatyczna biografia Andersena, jego rodzinna historia i złożona osobowość mogą stanowić klucz do zupełnie odmiennych interpretacji jego utworów. Duńczyk czarował słowem, z rozmachem kręcił niesamowite światy osadzone w opowieściach bliskich, gorączkowych rojeniach osób chorych psychicznie i dawnych wierzeniach jego współziomków. Andersen pionierem weird fiction? Czemu nie. Ba, to dopiero początek!

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu