2022-08-26 - Inne DF 22: Komiks amerykański w kolorach kwitnącej wiśni: Japońskie inspiracje w komiksach Marvela, DC i nie tylko - 89199 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Komiks amerykański w kolorach kwitnącej wiśni: Japońskie inspiracje w komiksach Marvela, DC i nie tylko

Kiedy: 2022-08-26, godzina 20:30:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Dawid Głownia

Dziś nikogo, kto choć pobieżnie interesuje się mainstreamowym komiksem amerykańskim, nie dziwi, że Daredevil regularnie mierzy się ze starożytnym klanem ninja, Wolverine walczy ze swą zwierzęcą naturą, odwołując się do etosu stoickiego samuraja, a przez szeregi X-Men przewijają się postaci pochodzące z Japonii. A przykłady te ograniczają się tylko do Marvela. Nie sposób zaprzeczyć, że kultura japońska na stale zagościła w amerykańskim komiksie i stanowi rezerwuar motywów i tropów, a niekiedy całych opowieści, po które chętnie sięgają tamtejsi twórcy. Nie zawsze jednak tak było ? na dobrą sprawę wszystko to zaczęło się dopiero w latach 80. XX wieku za sprawą japońskich fascynacji takich twórców, jak Frank Miller czy Chris Claremont. Podczas prelekcji przedstawione zostaną wybrane (ciekawe) przykłady japońskich inspiracji w komiksach Marvela, DC i mniejszych wydawnictw. A że jest to temat-rzeka, szczególny nacisk zostanie położony na elementy zaczerpnięte z japońskiego folkloru.

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu