2022-08-28 - Inne DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii - 89272 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Nie tylko Sadako, czyli filmowe strachy na lachy Japonii

Kiedy: 2022-08-28, godzina 11:00:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Dawid Głownia

Japonia ma długą i bogatą tradycję opowieści o duchach, zjawach, demonach, potworach i innych niezwykłych stworzeniach. Pomysły wywodzące się z tamtejszego folkloru były i są chętnie wykorzystywane w różnych mediach ? od literatury, przed film i komiks, po gry. W kinie elementy te były obecne właściwie od chwili jego pojawienia się w Japonii ? pierwsza produkcja z wątkami nadnaturalnymi, odwołująca się do rodzimego folkloru powstała tam już w 1898 roku. Od tego czasu były na japońskich ekranach już zawsze obecne, choć w różnym natężeniu ? w latach 50. XX wieku tradycyjne opowieści o duchach stanowiły jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych w Japonii, a pod koniec wieku ludowa figura ducha mszczącego się za krzywdy doznane za życia została twórczo przetworzona na gruncie j-horroru. Prelekcja stanowi połączenie omówienia przekształceń w zakresie wykorzystywania motywów japońskich duchów, demonów i potworów w tamtejszym kinie od jego początków do współczesności oraz polecanki najciekawszych filmów.

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu