2022-08-26 - Inne DF 22: Od taumaturgii po hemomancję. Magia krwi w kulturze - 89168 - Portal kapele.net

Inne - DF 22: Od taumaturgii po hemomancję. Magia krwi w kulturze

Kiedy: 2022-08-26, godzina 15:30:00
Gdzie: Wrocław, Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Prelegent: Michał Wolski

Krwi od zarania dziejów przypisywano właściwości magiczne. Z jednej strony miała być ona nośnikiem magii (czy szerzej - mocy) żywych istot, z drugiej - niejednokrotnie była traktowana jako cena za magię jako taką. Popkultura oczywiście tę cechę krwi przetworzyła na swoje sposoby - mamy więc magów albo dosłownie płacących krwią za swoje moce, ale też potrzebują do czarów określonych rodzajów krwi (np. krwi dziewicy, krwi wybrańca itp.). Ale mamy też oczywiście wampiry, które w niektórych przypadkach czyhają na krew właśnie ze względu na jej magiczne właściwości, ale też często rozwijają wokół niej swoje własne praktyki magiczne. Podczas prelekcji przedstawię najciekawsze połączenia krwi i magii, jakie przez wieki przychodziły ludziom do głowy

Wejściówki są gwarancją wejścia na wybrane punkty programu, na które zostały zakupione. Osoby z tym biletem są wpuszczane od 10 do 5 minut przed rozpoczęciem punktu programu, po upływie tego czasu tracą one ważność i ich zwrot przysługuje jedynie w wypadku, gdyby punkt programu, na który zostały wykupione, nie odbył się.

Dowodem zakupu jest bilet wydrukowany lub na ekranie urządzenia (np. telefon, tablet) okazany obsłudze wydarzenia przy wejściu na punkt programu.

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu