2024-02-29 - Spektakl Diabli mnie biorą - 235429 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Diabli mnie biorą

Plakat Diabli mnie biorą 235429
Kiedy: 2024-02-29, godzina 18:00:00
Gdzie: Mińsk Mazowiecki, Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia, ul. Jana Pawła II 23
Bilety od: 80.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Marek Rębacz

„Diabli mnie biorą”

(sztuka dla wyjątkowo dorosłych...)

Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Dwie morgi utrapienia czyli zróbmy sobie wnuka, Wieruszka, Basia sama w domu, Ciemno, Egzekutor, Maciejowe podwórko, Jaskiniowcy. Rębacz uznawany jest przez krytyków za człowieka, który „wskrzesił polską komedię” (cyt. J. Wakar, Życie Warszawy).

Józio jest przeciętniakiem, który marzy, by zmienić swoje nudne życie. Pragnie być gwiazdą, wieść wesołe i beztroskie życie, pełne przygód i rozrywek. Na drodze jego pragnień staje jednak jego ojciec - despota (emerytowany czołgista), który wciąż stara się wychować dorosłego już syna. Podobnie postępuje narzeczona Józia, Krystyna. Kobieta terroryzuje go na każdym kroku, przekonując, że szare życie to główny i jedyny cel. Zdesperowany Józio wzywa Księcia Ciemności, obiecując oddanie swojej duszy w zamian za spełnienie marzeń. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że wezwanie zostanie usłyszane. Któregoś dnia, do jego drzwi, puka piękna zmysłowa kobieta (diablica Annabelle), która – w zamian za podpis na przysłowiowym cyrografie - obiecuje temu biedakowi spełnienie wszystkich pragnień. Sytuację komplikuje pojawienie się samego Lucyfera, który - mimo głębokiej depresji, jaką przechodzi - postanawia powalczyć o duszę ojca Józia... Rozpoczyna się walka między Piekłem a Niebem, walka między Dobrem a Złem...

I gdzieś, w tym wszystkim, jest mały, bezradny człowiek...

Spektakl pełen mądrego humoru, celnych odniesień do polskich realiów i żartów z polskiej rzeczywistości. Tu nie ma obcobrzmiących „Dżejn” ani „Dżona”. Tu jest zwyczajny Józek ze zwyczajnym życiem pełnym zwyczajnych problemów.

Obsada:

Joanna Majstrak – Annabelle oraz Krystyna
Robert Gonera – Lucyfer
Sławomir Orzechowski/Mariusz Jakus - Ojciec
Aleksander Bicz - Józio

autor i reżyser: Marek Rębacz

Produkcja: Scena Komediowa Teatr Rębacz

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią:

Plakat Diabli mnie biorą 235429

O artyście

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu