2022-09-01 - Koncert Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni - 89306 - Portal kapele.net

Koncert - Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

Kiedy: 2022-09-01, godzina 18:00:00
Gdzie: Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27
Bilety od: 80.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. "Roma", ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy ROMA, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej "Paryskiej Olimpii".
Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na: DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY.

Powstają słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

Liczne koncerty w kraju i zagranicą. Częste występy w telewizji.

Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu