2023-11-07 - Standup Dorota Gorjainow - 209323 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńStandup - Dorota Gorjainow
"Kobieta na Zakręcie" - stand-up teatralny inny niż wszystkie...

Plakat Dorota Gorjainow 209323
Kiedy: 2023-11-07, godzina 19:00:00
Gdzie: Malbork, CieKawa KluboKawiarnia, ul. Grunwaldzka 16-18
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na standup Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Spektakl pt. "Kobieta na zakręcie" w wykonaniu Doroty Gorjainow jest arcyzabawną, ale też refleksyjną opowieścią o współczesnej kobiecie w wieku plus 50, którą zbieg niefortunnych zdarzeń niespodziewanie stawia na życiowym zakręcie. Bohaterka analizując swą sytuacje musi sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie : co jest dla niej w życiu najważniejsze? Całe przedstawienie jest przezabawne, dynamiczne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. To satyra na współczesne czasy wykpiwająca ludzkie przywary, lęki i uprzedzenia.

Spektakl jest eksperymentalną formą monodramu i stand-upu dzięki czemu przełamuje ograniczenia konwenansem teatralnym, posługuje się językiem ulicy wykpiwając bariery mieszczańskiej elegancji i poprawności obyczajowej, także politycznej. Aktorka nawiązuje dialog z publicznością starając się, by widzowie nie tylko współuczestniczyli ale także współprzeżywali opowiadaną historię.

Dorota Gordjainow - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, Absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1998 r). Za rolę Marii w przedstawieniu dyplomowym "Choroba młodości" Brucknera otrzymała nagrodę Radia Łódź. Po studiach dołączyła od razu do zespołu Teatru Syrena, z którą związana była do niedawna. Zagrała m.in. w takich sztukach jak : "Ciotka Karola", "Królowa Śniegu", "Scenariusz dla trzech aktorek", "Czarodziejska góra", "Guwernantki", czy "Czarownice z Eastwick". W tym samym teatrze wraz z Wojciechem Medyńskim była pomysłodawczynią spektaklu "Tango Operita - Szare Kwiaty", w którym to spektaklu zagrała jedną z głównych ról. Współpracowała ze stołecznymi Projektem Teatr Warszawa i Teatrem Ochoty. Szeroka publiczność poznała ją dzięki roli Beaty, żony Bogdana w serialu "M jak miłość". Zagrała w wielu filmach i serialach m.in.: "Poranek kojota", "Torowisko", "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Szpilki na Giewoncie", "Kryminalni", "Pensjonat pod różą", "Blondynka", "Ojciec Mateusz", "Ranczo", obecnie możemy podziwiać ją w wielu serialach telewizyjnych, np. w "Dzielnicy strachu". W swoim dorobku ma także płytę nagraną z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy. Jej sylwetka znalazła się w albumie "Apetyt na kobiety", który przedstawia wyjątkowe kobiety XXI wieku. Dzisiaj uczy aktorstwa w kilku prywatnych szkołach a dodatkowo prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych. Na scenie możemy podziwiać ją w "Scenariuszu dla trzech aktorek" Bogusława Schaeffera, "Recepta na szczęście" Aleksandry Nieśpielak, oraz " Wszystkie myszy lubią ser" Gyula Urbana. Dorota Goriainow to aktorka z ogromnym temperamentem i poczuciem humoru o czym możecie się państwo przekonać w najnowszej premierze " Kobieta na zakręcie " Jerzego Andrzeja Masłowskiego, na którą serdecznie zapraszamy.


Reżyseria: Aleksandra Nieśpielak
Scenariusz: Jerzy Masłowski
Producent: Aleksandra Nieśpielak O LA LA TEATR

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na standup Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Dorota Gordjainow

Plakat Dorota Gorjainow 209323

O artyście

Dorota Gordjainow - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, Absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1998 r). Za rolę Marii w przedstawieniu dyplomowym "Choroba młodości" Brucknera otrzymała nagrodę Radia Łódź. Po studiach dołączyła od razu do zespołu Teatru Syrena, z którą związana była do niedawna. Zagrała m.in. w takich sztukach jak: "Ciotka Karola", "Królowa Śniegu", "Scenariusz dla trzech aktorek", "Czarodziejska góra", "Guwernantki", czy "Czarownice z Eastwick". W tym samym teatrze wraz z Wojciechem Medyńskim była pomysłodawczynią spektaklu "Tango Operita - Szare Kwiaty", w którym to spektaklu zagrała jedną z głównych ról. Współpracowała ze stołecznymi Projektem Teatr Warszawa i Teatrem Ochoty. Szeroka publiczność poznała ją dzięki roli Beaty, żony Bogdana w serialu "M jak miłość". Zagrała w wielu filmach i serialach m.in.: "Poranek kojota", "Torowisko", "Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Szpilki na Giewoncie", "Kryminalni", "Pensjonat pod różą", "Blondynka", "Ojciec Mateusz", "Ranczo", obecnie możemy podziwiać ją w wielu serialach telewizyjnych, np. w "Dzielnicy strachu". W swoim dorobku ma także płytę nagraną z okazji rocznicy urodzin Krzysztofa Komedy. Jej sylwetka znalazła się w albumie "Apetyt na kobiety", który przedstawia wyjątkowe kobiety XXI wieku. Dzisiaj uczy aktorstwa w kilku prywatnych szkołach a dodatkowo prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych. Na scenie możemy podziwiać ją w "Scenariuszu dla trzech aktorek" Bogusława Schaeffera, "Recepta na szczęście" Aleksandry Nieśpielak, oraz " Wszystkie myszy lubią ser" Gyula Urbana. Dorota Goriainow to aktorka z ogromnym temperamentem i poczuciem humoru o czym możecie się państwo przekonać w najnowszej premierze " Kobieta na zakręcie " Jerzego Andrzeja Masłowskiego. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na standup Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu