2024-12-15 - Spektakl Dziadek do orzechów - Grand Royal Ballet - 331264 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Dziadek do orzechów - Grand Royal Ballet

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Dziadek do orzechów - Grand Royal Ballet 331264
Kiedy: 2024-12-15, godzina 12:00:00
Gdzie: Kraków, NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK, al. Jana Pawła II 232
Bilety od: 140.00zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Dziadek do orzechów - balet klasyczny w dwóch aktach. "Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Grand Royal Ballet. "Dziadek do orzechów" powraca na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, to zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów.

Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: "Taniec Wieszczki Cukrowej", "Taniec hiszpański", "Taniec arabski", "Taniec chiński", "Trepak" , "Taniec pasterski" oraz końcowy "Walc kwiatów". Podczas Polskiego tournée w listopadzie i grudniu 2023 r. Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Grand Royal Ballet - zespół złożony z najlepszych solistów, zdobywający sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Grand Royal Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy.

Grand Royal Ballet - Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Kup Bilety do teatru Plakat Dziadek do orzechów - Grand Royal Ballet 331264

Znajdź nocleg w pobliżu