2022-10-04 - Spektakl Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn - 98963 - Portal kapele.net

Spektakl - Edith i Marlene w reż. Marii Seweryn

Kiedy: 2022-10-04, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11
Bilety od: 120.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

?Édith i Marlene? to historia wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek: Édith Piaf i Marleny Dietrich. W spektaklu zobaczymy dwie różne osobowości, dwa różne temperamenty ? chłodną, wyniosłą Marlene i spontaniczną, ciągle poszukującą miłości Édith. Obydwie miały pogmatwane życie osobiste i każda z nich wiele bezpowrotnie straciła. Tytułowe bohaterki miały wspólną pasję, którą była sztuka - to miłość do śpiewu i muzyki połączyła te tak skrajnie odmienne kobiety. Największe przeboje z repertuaru artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: ?La vie en rose?, ?Padam Padam? i ?Milord? z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki ?Ich hab?noch einen Koffer in Berlin? i ?Lili Marleen? z repertuaru Marleny Dietrich.

Niewątpliwie jednym z najmocniejszych atutów tego przedstawienia jest postać i głos Elżbiety Nagel, która wciela się w rolę Édith Piaf i śpiewa jej największe przeboje w nowych aranżacjach. Jako Marlene Dietrich zobaczymy? Marcina Januszkiewicza. Aktor wybornie radzi sobie z tym zadaniem, a efekt zobaczycie Państwo już w dniu premiery!
W spektaklu występują również: Matylda Damięcka jako Momone, Stanisław Banasiuk jako Leplée, Tomasz Borkowski jako Théo, Jakub Wieczorek jako Marcel i Andrzej Deskur jako Raymond.

Muzyczne dziedzictwo Édith Piaf jest klasyką wszech czasów. Ma wielki wpływ na kolejne pokolenia artystek i artystów. W jego centrum niezmiennie pozostaje osobowość największej francuskiej śpiewaczki XX wieku, której piosenki zna cały świat. Marlena Dietrich, też dysponowała wyjątkowym głosem i gigantyczną sceniczną charyzmą. Obie zostawiły po sobie kultowe wykonania szlagierów pisanych specjalnie dla nich przez najlepszych piosenkopisarzy swojego czasu. Moim zadaniem, jako kierownika muzycznego, było stworzenie aranżacji mocno obecnych w dzisiejszych realiach i jednocześnie solidnie osadzonych w tradycji ? mówi Jan Emil Młynarski.

Po pierwszych premierowych pokazach w stolicy planowana jest trasa spektaklu po Polsce. Sztuka zainauguruje działalność ?Sceny Impresaryjnej ŚWIT?, nowego miejsca na mapie teatralnej Warszawy. Widownia liczy blisko 350 miejsc, a zatem jest największą ze wszystkich po prawej stronie Wisły.

Reżyseria: Maria Seweryn
Kierownictwo muzyczne: Jan Emil Młynarski
Reżyseria światła: Marcin Robak
Obsada: Elżbieta Nagel, Marcin Januszkiewicz, Andrzej Deskur, Matylda Damięcka
Stanisław Banasiuk, Tomasz Borkowski, Jakub Wieczorek
Zespół muzyczny: Zbigniew Chojnacki (akordeon), Piotr Domagalski (kontrabas), Jan Emil Młynarski (perkusja).

Producent: Dom Kultury ŚWIT ?Scena Impresaryjna ŚWIT?
Partner: ZAiKS
Patroni medialni: Zwierciadło, SENS, stare-kino.pl

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu