2022-06-23 - Koncert Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni - 68770 - Portal kapele.net

Koncert - Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni

Kiedy: 2022-06-23, godzina 23:55:00
Gdzie: Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Bilety od: 65.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Laboratorium Pieśni ? Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie ? tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. ?Pory Roku? (2012), ?Puste Noce ? Pieśni, które już się kończą? (2014).

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem AtanasemValkovem, udział w nagraniachpłytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, udział w koncercie ?Wybraliśmy Wolność? Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Najnowsza płyta Laboratorium Pieśni pt. ?Rasti? została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii ?Album roku ? Muzyka świata?.

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią ?Sztoj pa moru? osiągnął ponad 10 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 135 tysięcy fanów.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu