2023-10-06 - Festiwal Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka - 209561 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń- Festiwal Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka
Wieczór kabaretowy z Kaziem

Plakat Festiwal Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka 209561
Kiedy: 2023-10-06, godzina 19:00:00
Gdzie: Polanica-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej, ul. Parkowa 2
Bilety od: 150zł

Kup Bilety na kabaret Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Cały Kazio - festiwal inspirowany twórczością Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka

Cały Kazio - to festiwal dobrego słowa i znakomitej muzyki, czyli trzydniowe skupiające szereg imprez promujących polską kulturę. Koncerty, spektakle, konkursy, warsztaty, Klub Książki Rozumnej - to wszystko przy udziale najznamienitszych postaci polskiej sceny muzycznej, kabaretowej i teatralnej. Cały Kazio, ubrany w intelektualno-satyryczny płaszczyk, z założenia ma promować "inteligentne polskie słowo" i dobrą muzykę na wysokim poziomie wykonawczym. Linię muzyczną stanowi szeroko rozumiany jazz i piosenka z "tekstem". Zatem do projektu zapraszani są przyjaciele Pani Marii i Pana Wojtka oraz najwybitniejsi polscy artyści.

Pomysłodawcą i reżyserem przedsięwzięcia jest dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, który sam tak wypowiada się o nim: "Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Artystycznych - ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką. Drugim jest Polanica-Zdrój - jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia. A książka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć - przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Cały Kazio. Jestem przekonany, że siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego."


Sobota 06.10.2023 19:00: 

Cz. I - Dymek z papierosa czyli z wizytą u Kazia: Jolanta Zykun, Stefan Friedmann oraz Ewa Sadowska, Miłosz Pietruski, Rafał Kroneneberg, Agnieszka Bogdan.

Cz. II - Dużo kobiet , bo aż trzy… Magda Umer, Hanna Śleszyńska, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na kabaret Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Różni wykonawcy

Plakat Festiwal Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka 209561

O artyście

Cały Kazio - festiwal inspirowany twórczością Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka - Cały Kazio - to festiwal dobrego słowa i znakomitej muzyki czyli trzydniowe skupiające szereg imprez promujących polską kulturę. Koncerty, spektakle, konkursy, warsztaty, Klub Książki Rozumnej - to wszystko przy udziale najznamienitszych postaci polskiej sceny muzycznej, kabaretowej i teatralnej. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na kabaret Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu