2023-10-18 - Spektakl Filmożarcie: Limbo - 208996 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Filmożarcie: Limbo
Filmożarcie zaprasza na film

Plakat Filmożarcie: Limbo 208996
Kiedy: 2023-10-18, godzina 19:00:00
Gdzie: Głogów, Miejski Ośrodek Kultury, Rondo Konstytucji 3-go Maja 2
Bilety od: 15zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Travis Hurley (w tej roli australijski gwiazdor Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty.

Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę spojrzenia na wydarzenia sprzed lat. Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii.

W "Limbo" Ivan Sen kontynuuje tematyczne zainteresowania ze swoich poprzednich filmów - "Mystery Road" (2013) czy "Goldstone" (2016), których źródłem w dużej mierze były jego osobiste doświadczenia. Mowa o walce o równe traktowanie Aborygenów, którzy byli ofiarami przestępstw, bo "Limbo" to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennej dyskryminacji i niezrozumienia, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.


Reżyseria i scenariusz: Ivan Sen
Zdjęcia: Ivan Sen
Muzyka: Ivan Sen

OBSADA:
Simon Baker Travis Hurley
Rob Collins Charlie
Natasha Wanganeen Emma
Nicholas Hope Joseph
Mark Coe Zac
Joshua Warrior Oscar

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Simon Baker,Rob Collins,Natasha Wanganeen,Nicholas Hope,Mark Coe,Joshua Warrior

Plakat Filmożarcie: Limbo 208996

O artyście

Travis Hurley (w tej roli australijski gwiazdor Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty. Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę spojrzenia na wydarzenia sprzed lat. Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii. W „Limbo” Ivan Sen kontynuuje tematyczne zainteresowania ze swoich poprzednich filmów – „Mystery Road” (2013) czy „Goldstone” (2016), których źródłem w dużej mierze były jego osobiste doświadczenia. Mowa o walce o równe traktowanie Aborygenów, którzy byli ofiarami przestępstw, bo „Limbo” to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennej dyskryminacji i niezrozumienia, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu