2024-12-14 - Inne Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! - 341459 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńInne - Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo!

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! 341459
Kiedy: 2024-12-14, godzina 19:00:00
Gdzie: Opole, Stegu Arena, ul. Oleska 72
Bilety od: 100.00zł

Kup Bilety
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

APKHAZETTI to wyjątkowe połączenie gruzińskiego tańca, silnie zakorzenionego w tradycji tego narodu, ze współczesną choreografią i muzyką. To zespół o niespełna 100-letniej historii, oficjalnie założony w 1931 roku, który nieustannie koncertuje po całym świecie, przybliżając widzom wszystko, co w gruzińskiej kulturze najpiękniejsze – tradycję, folklor i niebywałą energię.

Wojna w Abchazji i późniejsza rosyjska okupacja całego regionu zmusiły artystów, by przenieść się w 1992 roku do Tbilisi, ale mimo trudności, APKHAZETTI zachował swój charakter, umiejętności i niepowtarzalny koloryt!
W marcu 2021 roku – wraz z pojawieniem się młodego i utalentowanego dyrektora artystycznego, legendarnego Bachana Chanturia – rozpoczął się nowy etap w historii zespołu. Zaprosił znanych kompozytorów gruzińskich, wspólnie przygotowali niepowtarzalny akompaniament muzyczny i to właśnie ten program – Choreonicon – zaprezentuje w Polsce!

APKHAZETTI to tradycyjne fragmenty muzyki gruzińskiej w zupełnie nowej odsłonie, wykonane przez orkiestrę na żywo, a także widowiskowe tańce różnych regionów w interpretacji legendarnego Bachana Chanturia!
Innowacja była tak przełomowa, że w ciągu ostatnich dwóch lat zespół występował w wielu regionach Gruzji, koncertując także poza jej granicami. Etniczność, balet i nowoczesność, czyli zachwycające show, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Czas trwania koncertu - 2 godziny.

Kup Bilety Plakat Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo! 341459

Znajdź nocleg w pobliżu