2023-01-07 - Spektakl Historia świata w skróconej wersji - 113505 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Historia świata w skróconej wersji

Kiedy: 2023-01-07, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Teatr Scena Współczesna, Ul. Giordana Bruna 9 (wejście bramą naprzeciwko adresu Bruna 12)
Bilety od: 35.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

?Historia świata w skróconej wersji? to typowy dla Teatru Scena Współczesna kabaretowy teatr symboli ? tym razem zbudowany na bazie najbardziej istotnych wydarzeń ostatniego tysiąclecia.

W ramach jednego spektaklu pojawi się m.in.: Napoleon, Hippisi, Kolumb, Kosmici. Zobaczymy skrót ?Trylogii? w wersji wielojęzykowej, pojedynek Marii Curie-Skłodowskiej z Einsteinem w konwencji talk-show pt. ?Dance or Die?, a renesansowe osobowości staną się materią hip-hopowego majstersztyku.

Aktorzy mistrzowsko operują komediowo-musicalową strukturą spektaklu, subtelnie przekraczając granicę między sceną a widownią, sprawiając, że pod koniec przedstawienia widzowie sami chcą wyjść na scenę.

Inteligentne show. Ponad 3 tysiące lat historii pokazane przez 3 aktorów w niespełna dwie godziny. I to w zaskakująco dobrym tempie, które nie tylko nie pozwala się nudzić, ale również daje możliwość zastanowienia się nad kwestią upływu czasu i przypuszczalnego końca świata, który miałby nastąpić 31 grudnia tego roku.

O sukcesie ?Historii świata w skróconej wersji? świadczy popularność spektaklu na warszawskiej scenie ? grany jest nieprzerwanie od premiery, a bilety często trzeba kupować z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Warto, bo przecież koniec świata może nastąpić już niebawem, a skrót dziejów ludzkości przyda się każdemu.

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Teksty piosenek: Krzysztof Kosowski

Muzyka: Janusz Grudziński

Występują: Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartek Głogowski

Czas trwania: 110 min

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu