2024-04-05 - Spektakl Izba (nie) przyjęć - 263098 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Izba (nie) przyjęć
Izba (nie) przyjęć

Plakat Izba (nie) przyjęć 263098
Kiedy: 2024-04-05, godzina 19:00:00
Gdzie: Katowice, Teatr Żelazny, Ul. Gliwicka 148a

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Leniwa sprzątaczka lecząca ziołami, a gdy trzeba, biorąca na barki ciężar przetrwania szpitala, w którym pracuje, niedysponowany lekarz ukrywany w kanciapie, haker ze swoimi umiejętnościami przydającymi się w sytuacji krytycznej czy niepozorny Mariusz, od którego zdaje się zależeć przyszłość placówki. Siłą najnowszej komedii omyłek Teatru Żelaznego są krwiste i barwne postaci, a dramaturgia przebiega zgodnie z klasycznym qui pro quo. 


Dynamiczna akcja przedstawienia toczy się w prowincjonalnym szpitalu, któremu grozi zamknięcie. Pacjent sprowadzony do statystyk i słupków, limity na sprzęt, dziury w budżecie i braki kadrowe, jak dobrze to znamy z autopsji lub doniesień prasowych. Temat ważki, a przedstawienie skrzy przezabawnymi dialogami, odniesieniami do kultury popularnej oraz gra z konwencją komedii romantycznej i filmu akcji. Bohaterowie bawią i wzruszają walcząc z czasem i zamieniając się rolami, byle tylko kontrola NFZ wypadła pomyślnie. Jak zakończy się pogoń za szczęśliwym finałem w towarzystwie klaunów, smerfów i supermana?

Scenariusz i reżyseria: Marta Marzęcka-Wiśniewska i Piotr Wiśniewski
Scenografia: Piotr Wiśniewski

Muzyka: Bartosz Ebert

Występują:
Sprzątaczka Irena - Małgorzata Krzysica
Pielęgniarka Monika - Magdalena Bocianowska
Lekarz Janusz - Paweł Okraska
Pacjentka Jagoda - Weronika Wronka
Pacjent Dariusz - Mikołaj Osiński
Pacjent Mariusz - Jacek L. Zawada

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Natalia Ciszewska, Magdalena Słowik, Paweł Okraska, Mikołaj Osiński, Jacek L. Zawada

Plakat Izba (nie) przyjęć 263098

O artyście

Akcja dzieje się w szpitalu, w małym, prowincjonalnym miasteczku, gdzie podejście personelu do swojej pracy (jak i do pacjentów), pozostawia wiele do życzenia. Jednak gdy pojawia się widmo zamknięcia szpitala, zarówno pracownicy jak i pacjenci zrobią wszystko, by kontrola z NFZ wypadła pomyślnie, nawet za cenę chowania pijanego lekarza w kostnicy czy obsadzenia sprzątaczki w jego roli. Wartka komedia omyłek zaskoczy finałem, który biorąc po uwagę nasze realia służby zdrowia- jest możliwy tylko w teatrze... Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu