2023-02-10 - Koncert Karnawał hiszpański - 131648 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Karnawał hiszpański

Kiedy: 2023-02-10, godzina 19:00:00
Gdzie: Zamość, Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13
Bilety od: 40.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Repertuar Manuela de Falli wraz z dwoma suitami z baletu ?El sombrero de tres picos?, czyli ?Trójkątny kapelusz? to utwory, które nie często możemy spotkać w koncertowych programach. Te rzadko wykonywane dzieła to wspaniałe połączenie rodzimego folkloru kompozytora ? muzyki andaluzyjskiej oraz fascynacji twórczością impresjonistów Claude?a Debussy?ego i Maurice?a Ravela. Historia zawarta w libretcie opowiada o corregidorze ? urzędniku zajmującym najwyższą pozycję w miejscowości Guadix, a trójkątny kapelusz to atrybut każdego corregidore.

Bohater zabiega o względy zamężnej młynarki, która sprytnie obnaża zamiary zalotnika, kompromitując go w oczach swojego męża i sąsiadów. I suita z baletu składa się z części: Popołudnie, Taniec młynarki, Corregidor oraz pełnego temperamentu Tańca ogólnego. II suita z kolei to: Taniec młynarza, Taniec sąsiadów oraz efektowna finałowa Jota.Podczas koncertu zabrzmią także przeboje Zarzueli. Ten tradycyjny, bardzo popularny w Hiszpanii gatunek muzyczny jest odpowiednikiem operetki i opery komicznej. Charakterystyczne dla niego pełne temperamentu rytmy i śpiewne melodie zawierają w sobie łatwo rozpoznawalny, iberyjski charakter.

Juan Jose Navarro, hiszpański dyrygent koncertujący w wielu krajach, wraz z polską sopranistką Anną Barską przeniosą nas wspólnie w świat hiszpańskiej muzyki, kultury i karnawału.

REPERTUAR

I i II suita z baletu ?Trójkątny kapelusz? M. de Falla
Przeboje zarzueli

WYKONAWCY

Anna Barska ? sopran
Juan Jose Navarro ? dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Karnawał hiszpański na polskiegranie.pl