2024-07-16 - Film Katak. Podwodna przygoda - 330158 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńFilm - Katak. Podwodna przygoda
Katak. Podwodna przygoda (2D/dubbing)

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Katak. Podwodna przygoda 330158
Kiedy: 2024-07-16, godzina 11:35:00
Gdzie: Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury, Kubsza 17
Bilety od: 16.00zł

Kup Bilety do kina
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Katak. Podwodna przygoda
Katak, the Brave Beluga
reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay, Kanada 2022, 82’, dubbing, animacja 5–9
premiera PL

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Czy wiesz, że… białuchy, podobnie jak delfiny, potrafią pływać tyłem i ruszać głową w różne strony? Ta niezwykła umiejętność jest związana z tym, że ich kręgi szyjne nie są ze sobą połączone.

Kup Bilety do kina Plakat Katak. Podwodna przygoda 330158

Znajdź nocleg w pobliżu