2023-04-01 - Klub Rodzica - Jajko. Warsztaty dla dzieci - 154783 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


- Klub Rodzica - Jajko. Warsztaty dla dzieci

Kiedy: 2023-04-01, godzina 11:00:00
Gdzie: Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, CBK FAMA, ul. Bolesława Krzywoustego 286
Bilety od: 5.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych jest jajko. My jednak podczas zajęć nie będziemy skupiać się na świątecznej symbolice. Popatrzymy na jajko w szerszym kontekście.
Aby odkryć sekrety jajka, jednego z najlepiej zaprojektowanych tworów natury, zajrzymy do książki Britty Teckentrup, którą doceniło jury międzynarodowego konkursu Bologna Ragazzi Award, przyznając jej wyróżnienie w kategorii non-fiction. Poznamy różnorodne kształty i barwy jaj, ich właścicieli oraz miejsca, w których pojawiają się na świecie. Poznamy anatomię jajka ? od żółtka po skorupkę, oraz zaobserwujemy, jak rośnie pisklę. Dowiemy się, czym jest oologia i przekonamy, jak przebiegłe są kukułki i pingwiny. Odwiedzimy też wirtualnie Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego w poszukiwaniu największego jaja świata. Podczas warsztatów wykonamy ażurowe dekoracje świąteczne inspirowane najdroższymi pisankami świata.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami
Obowiązuje jeden bilet dla pary dziecko i opiekun

Klub Rodzica to cykliczne spotkania literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci i ich opiekunów odbywające się w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Regulamin: biblioteka.wroc.pl/regulamin-klub-rodzica/

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu