2023-04-10 - Koncert Koncert Chopinowski - 154957 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Koncert Chopinowski
Wielkanoc z Chopinem - Eugeniusz Chudak-Morzuchowski Piano

Kiedy: 2023-04-10, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Sala Koncertowa Fryderyk, Podwale 15
Bilety od: 75zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Święta Wielkanocne to czas wyjątkowy. Czas odrodzenia i nowej nadziei. Zapraszamy do spędzenia nadchodzących Świąt z nami w Sali Koncertowej Fryderyk. Zagra dla Państwa znakomity pianista Eugeniusz Chudak-Morzuchowski. W jego wykonaniu arcytrudne etiudy Fryderyka Chopina, które ten wzniósł na wyżyny sztuki artystycznej.

Eugeniusz Chudak-Morzuchowski - jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu Profesor Reginy Smendzianki oraz Profesora Jerzego Romaniuka. W 1987 roku był stypendystą Towarzystwa im. Fr. Chopina w Warszawie. Po ukończeniu studiów odbywał konsultacje z Tatianą Szebanową, Jerzym Godziszewskim, Andrzejem Jasińskim. Był uczestnikiem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Genewie i Bolzano. Eugeniusz Chudak Morzuchowski wystepuje zarówno w kraju jak i zagranicą. Koncertował m.in Anglii, Tajlandii, Niemczech na Ukrainie i Bialorusi. Jego działalność artystyczna obejmuje zarówno recitale fortepianowe jak i koncerty solistyczne z orkiestrami, a repertuar obejmuje ponad dwanaście koncertów fortepianowych różnych kompozytorów. Dokonał wiele nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Pianista posiada w swoim repertuarze wszystkie kompozycje Fryderyka Chopina.

Wydarzenia muzyczne w naszej Sali Koncertowej maja formę XIX-wiecznych spotkań muzycznych. Wnętrze, inspirowane jest XIX wiekiem, stąd eleganckie, kryształowe żyrandole i stylowe dodatki XIX-wiecznych designerów. Sala Koncertowa Fryderyk została uznana za najpiękniejszą sale kameralną w Warszawie.

W przerwie poczęstujemy Państwa na lampką wina musującego dla uczczenia tego wyjątkowego dnia! Zapraszamy 15 min. przed koncertem.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Pianiści, wybitni profesorowie polskich Akademii Muzycznych

O artyście

Koncert jest dwuczęściowym recitalem trwającym ok. 60 minut, opartym na popularnej w XIX wieku idei salonowych spotkań muzycznych. W przerwie koncertu goście częstowani są lampką wina musującego. Wykonawcami koncertu są niezwykli pianiści - zobaczymy zarówno wybitnych profesorów polskich Akademii Muzycznych, jak i uznanych młodych artystów ze wspaniałymi osiągnięciami artystycznymi. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu

Gdzie są najbliższe koncerty Koncert Chopinowski?

Jakie są najbliższe wydarzenia Warszawa?