2022-06-18 - Koncert Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA - 69507 - Portal kapele.net

Koncert - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Kiedy: 2022-06-18, godzina 19:30:00
Gdzie: Kraków, NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK, al. Jana Pawła II 232
Bilety od: 10.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA powstał w 1953 roku w Krakowie. Jego siedzibą jest Nowohuckie Centrum Kultury, a skład osobowy stanowią dzieci i młodzież wszystkich typów szkół krakowskich oraz młodzież studencka i pracująca.
Zespół posiada w swoim repertuarze m. in.: pieśni i tańce Krakowiaków Wschodnich, Lachów Sądeckich, Kurpi Zielonych, mieszczan żywieckich, rejonów Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego i Mazowsza. Dodatkowo pieśni i tańce lubelskie, rzeszowskie przeworskie, łowickie, śląskie, spiskie, a także polskie tańce narodowe takie jak ? kujawiak z oberkiem, krakowiak, polonez i mazur. Ponadto w programie artystycznym Zespół posiada: obrazek sceniczny z okresu Księstwa Warszawskiego, tańce historyczne, spektakl ?Wesele krakowskie", spektakl pastorałkowy ?W Betlejem mieście" oraz pieśni ludowe z różnych regionów kraju.
Oryginalne tańce i pieśni, poddane artystycznemu opracowaniu, swoją treścią i wykonaniem propagują polski folklor regionalny i narodowy. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA wielokrotnie brał udział w realizacjach telewizyjnych i teatralnych oraz w wielu okolicznościowych widowiskach plenerowych takich jak: ?Wianki krakowskie", operze ?Halka" wystawianej w plenerowej scenerii Skałek Twardowskiego w Krakowie, spektaklu ?Harnasie" zrealizowanym z okazji obchodów roku Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Zespół posiada nagrania studyjne swojego repertuaru oraz liczne wydawnictwa fonograficzne.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu