2024-04-14 - Spektakl Kora. Boska - 263079 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Kora. Boska
Kora. Boska

Plakat Kora. Boska 263079
Kiedy: 2024-04-14, godzina 20:30:00
Gdzie: Łódź, ARTKOMBINAT Scena Monopolis, ul. Kopcińskiego 62a
Bilety od: 160zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Po raz kolejny na scenie Artkombinatu przebój Teatru Nowego Proxima w Krakowie! 


Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu. Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara - Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja - naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość - prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans… W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny. 


Obsada: Katarzyna Chlebny. Kora Piotr Sieklucki. Matka Boska Częstochowska Łukasz Błażejewski. Matka Boska z Guadalupe Paweł Rupala. Matka Boska Fatimska

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny 

Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski 

Aranże: Paweł Harańczyk 

Ruch sceniczny: Karol Miękina 

Charakteryzacja: Artur Świetny 


Uwaga! Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali. 

Czas trwania spektaklu: 100 minut.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Teatr Nowy Proxima

Plakat Kora. Boska 263079

O artyście

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu