2022-11-19 - Spektakl Kora. Boska NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności - 99580 - Portal kapele.net

Spektakl - Kora. Boska NT - Teatr Nowy "Proxima" Kraków - Festiwal Scena Wolności

Kiedy: 2022-11-19, godzina 19:00:00
Gdzie: Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala, ul. Lutosławskiego 1
Bilety od: 50.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny/ Scenografia i kostiumy/ Łukasz Błażejewski/ Aranże: Paweł Harańczyk/ Ruch sceniczny: Karol Miękina/ Charakteryzacja: Artur Świetny.

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym? Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara ? Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja ? naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość ? prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans?

W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.

Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.

Czas trwania spektaklu: 100 minut

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu