2024-08-25 - Spektakl Kraina uśmiechu F. Lehar operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny - 341760 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Kraina uśmiechu F. Lehar operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Kraina uśmiechu F. Lehar operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny 341760
Kiedy: 2024-08-25, godzina 19:00:00
Gdzie: Ustroń, Amfiteatr w Ustroniu, ul. Parkowa
Bilety od: 60.00zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

„Kraina uśmiechu” to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Wszystkie niemal arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me..., Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram... Także libretto operetki to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających historii miłosnych zakraplana nutką orientalnej kultury Chin.

„Kraina uśmiechu” opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić dla niego Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za nim do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa, chcąc sprostać tradycji, nie może poprzestać tylko na jednej żonie. Sou Chong nie chce równocześnie pozwolić Lizie odejść. Tymczasem do Pekinu przybywa dawny wielbiciel Lizy – Gucio, który planuje zorganizować jej ucieczkę, w czym pomaga mu Mi – siostra Sou Czonga. Pomiędzy Guciem a Mi rodzi się gorące uczucie. Z kolei chiński książę, mimo że przejrzał plany ukochanej, z bólem serca pozwala jej odejść.

„Kraina uśmiechu” F. Lehára wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji filmowych, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura

Dyryguje: Maciej Cisowski / Marek Kudra

Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc

Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra

Kostiumy: Dorota Wewióra

Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohne

Kup Bilety do teatru Plakat Kraina uśmiechu F. Lehar operetka - Arte Creatura Teatr Muzyczny 341760

Znajdź nocleg w pobliżu