2022-06-04 - Koncert Kurws - 68972 - Portal kapele.net

Koncert - Kurws

Kiedy: 2022-06-04, godzina 20:00:00
Gdzie: Warszawa, Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" sala ?Bareja?, ul. Indiry Gandhi 9
Bilety od: 30.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

sala Bareja | bilety 30 zł

?Pod prostą i wulgarną nazwą Kurws kryje się jeden z bardziej inteligentnych i przemyślanych projektów ostatnich kilku lat? ? pisał portal Dwutygodnik.com. Wtórowała mu ?Gazeta Wyborcza?, donosząc o ?jednym z najlepszych polskich zespołów niezależnych?. Działające od 2008 roku wrocławskie trio wyrasta z punk-rockowej tradycji, ale w jego muzyce słychać też rock?n?rolla, surf-rock, nowojorski no-wave czy zdekonstruowany funk.

Zespół ma na koncie trzy świetnie przyjęte albumy, z którymi zjeździł Europę wzdłuż i wszerz. W Ursynowskim Centrum Kultury ?Alternatywy? warszawska publiczność po raz pierwszy usłyszy ?Powięź / Fascia? ? czwarty album Kurws.

Zespół pisze o nim tak: ?W czasach, w których wiele nas łączy, ale wciąż więcej dzieli, muzyka może oberwać za reakcyjność, oportunizm lub brak deklaracji. Tymczasem Kurws na swoim czwartym albumie stawiają sprawę jasno, czyli na głowie. 'Powięź / Fascia' to album sponsorowany tak przez kulturę niepokoju, jak i przez niepokój własny. Afirmacja wieloznaczności i lęk przed dwuznacznością to dwie głowy tego samego pragnienia ? i dwa motory napędowe zebranych tu ćwiczeń z nierezygnowania?.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu