2024-11-24 - Koncert Ladies first: Paulina Przybysz – Insides - 330993 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńKoncert - Ladies first: Paulina Przybysz – Insides

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Ladies first: Paulina Przybysz – Insides 330993
Kiedy: 2024-11-24, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, Impart Centrum, ul. Piłsudskiego 19
Bilety od: 80.00zł

Kup Bilety na koncert
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na koncert jazzowego projektu jednej z najważniejszych wokalistek polskiej sceny.

Paulina Przybysz jest jedną z najbardziej twórczych i kreatywnych wokalistek, autorek tekstów i kompozytorek na polskiej scenie muzycznej. Nieustannie poszukująca nowych inspiracji, prezentująca nonkonformistyczne podejście do swojej twórczości, ceniona jest przez największe muzyczne nazwiska w naszym kraju. Szersza publiczność poznała ją dzięki soulowo-rewolucyjnej działalności zespołu Sistars, a otwartość na muzykę, rzadko spotykany na polskiej scenie feeling i wybitne umiejętności wokalne, doprowadziła ją także do współpracy z jazzmanami m.in. zespołem EABS, Kubą Więckiem czy… Tomaszem Stańką.

W 2024 roku ukaże się jej album „Insides”, w którym sięga po standardy muzyki jazzowej, ale dobór utworów jak i muzyków, sprawiły, że nie będzie to „kolejny projekt ze standardami jazzowymi”. – Od zawsze wiedziałam, że nagranie albumu z ukochanymi standardami jazzowymi to tylko kwestia czasu. Udzielając się przez ostatnie dwie dekady w wielu projektach, nagrywając swoje autorskie płyty, czy goszcząc u innych artystów, zawsze czułam, że kiedyś powrócę do tych korzeni.
Wychowała mnie Ella Fitzgerald w nieskończonych kompilacjach „Ella and Luis”, „Ella i Oscar Peterson”, „Ella Sings Duke Ellington”, itd. Kochałam jej niezwykłe improwizacyjne loty, ale najdogłębniej wzruszała mnie Billie Holiday, która w swoich kocich frazach zawierała wszechświat emocji. Mama włączała winyl Nata Kinga Cole’a, w kółko leciała też „Blublula” Staszka Soyki. Potem pojawiła się we mnie miłość do Niny Simone i albumów Cassandry Wilson, która śpiewała tematy Milesa. Jako nastolatka, miałam okazję poczuć magię wymiany energii między muzykami. Z wielkiej ciekawości – jakby to było grać te konkretne utwory w dorosłym życiu, zaprosiłam do współpracy inspirujących muzyków. Odbijając się w swojej wrażliwości i sentymentach, zapraszam do wspólnej podróży po legendarnych frazach – mówi o projekcie artystka.

O współbrzmienie, harmonie, melodie i niebanalne rytmy zadbali: Marek Pędziwiatr na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Tymon Kosma na wibrafonie, Olaf Węgier na saksofonie tenorowym, Krzysztof Baranowski na kontrabasie oraz Wiktoria Jakubowska na perkusji oraz flecie. Materiał prapremierowo został zaprezentowany podczas finału Bielskiej Zadymki Jazzowej 17 marca 2024 w Cavatina Hall.

Kup Bilety na koncert Plakat Ladies first: Paulina Przybysz – Insides 330993

Znajdź nocleg w pobliżu