2024-07-14 - Koncert Letnie granie: Komeda – „Romanse” - 328934 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńKoncert - Letnie granie: Komeda – „Romanse”

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Letnie granie: Komeda – „Romanse” 328934
Kiedy: 2024-07-14, godzina 20:00:00
Gdzie: Białystok, Nie Teatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 75.00zł

Kup Bilety na koncert
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Komeda – „Romanse” to opowieść o dźwiękach i emocjach związanych z muzyką filmową Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Joanna i Mateusz, zakochani w tych wyjątkowych kompozycjach, postanowili podjąć wyzwanie interpretacji ich autentycznego charakteru przy minimalnej aranżacji, skupiając się jedynie na fortepianie i głosie, co dodaje intymności i głębi każdemu utworowi.

Komeda – „Romanse” to debiutancki projekt dwóch młodych artystów jazzowych zakochanych w muzyce filmowej: wokalistki Joanny Wojtkiewicz, i pianisty Mateusza Kaszuby. Pomysł na projekt zrodził się z chęci zinterpretowania kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w sposób autentyczny i prosty. Starając się zachować intymny charakter utworów, jedynie fortepian i głos przekazują treść liryczną, jak i kompozycyjną. Płyta zadebiutuje pierwszego marca 2024 roku na wszystkich platformach streamingowych jak i w formie płyt winylowych. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć muzykę z wielu legendarnych filmów takich jak „Niewinni Czarodzieje”, „Dwaj Ludzie z Szafą” czy „Do widzenia, Do jutra”.

RECENZJE:
„Joanna Wojtkiewicz ma głos, którym czaruje kompozycje Komedy, jest niezwykle autentyczna i liryczna, znakomicie konwersując z „komedowskim” fortepianem Mateusza Kaszuby. Sesja nie jest rodzajem wyścigu z przebojowością piosenki, lecz uchwyceniem atmosfery, nastroju, brzmienia i melodii. To budowanie pięknych muzycznych skojarzeń poprzez nienachalne dźwięki, wirtuozerskie frazy, subtelnie wrażliwy język tekstów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.”

Dionizy Piątkowski ERA JAZZU

„Twórcy wykorzystując swoją wrażliwość, ale też należyte podejście do formy muzycznej –mieszczącej się w obrębie klasycznego jazzu – stworzyli album, który zachwyca wyrafinowaniem. Jest w tym czystość interpretacyjna, pewna prostota, ale też energia chwili, mocno naznaczająca całość czymś niezwykle poruszającym. I w tej naturalności jest duża siła oddziaływania na słuchacza.”

Łukasz Dębowski Polska Płyta Polska Muzyka

Joanna Wojtkiewicz w 2022r ukończyła studia licencjackie na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyik na Akademii Muzycznej w Poznaniu a od 2022r jest studentką pierwszego stopnia na kierunku wokalistyka jazzowa na Syddansk Musikkonservatorium - Danish Na]onal Academy of Music w Danii. Laureatka nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Fes]walu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz laureatka pierwszej nagrody na XV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Mateusz Kaszuba jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Ukończył również studia magisterskie na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat m.in.: Grand Prix 60 festiwalu Jazz nad Odrą, I. miejsca na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, nagród specjalnych na Jazz Juniors 2019 i 2023.

Kup Bilety na koncert Plakat Letnie granie: Komeda – „Romanse” 328934

Znajdź nocleg w pobliżu