2023-08-03 - Koncert Madball - 155039 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Madball
Madball

Kiedy: 2023-08-03, godzina 20:00:00
Gdzie: Wrocław, Stary Klasztor, Purkyniego 1
Bilety od: 99zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

MADBALL zagra we Wrocławiu!

Madball - hardcore'owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta - Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat. Na początku ich set składał się z wcześniej nieznanych utworów Agnostic Front. Pierwszym wydawnictwem Madball była EP-ka Ball of Destruction z 1989 roku. W 1989 Madball wydał minialbum Ball Of Destruction z własnymi utworami. Ze składu odszedł basista Roger Miret, a jego miejsca zajął na stałe Hoya Roc. W 1992 wydano kolejne EP pt. Droppin' Many Suckers. W 1994 Madball podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. Jej nakładem wydał trzy albumy: Set It Off (1994), Demonstrating My Style (1996) i Look My Way (1998), a 2000 opuścił tę wytwórnię. W tym samym roku nakładem wytwórni Epitaph Records ukazała się płyta Hold It Down. Po kilku latach przerwy (w tym czasie Cricien był osadzony przez pewien czas więzieniu) w 2004 wydano EP pt. N.Y.H.C.]. Wraz z zespołami Agnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags). Sam Cricien tworzy także indywidualnie muzykę hip hopową - w 2009 roku wydał solowy album pt. Catholic Guilt. Do wydania płyty Set it Off zespół był kwintetem, jednak następnie odszedł ze składu gitarzysta Vinnie Stigma i od 1996 grupa działała jako kwartet.

Niezawodna energia na scenie pomimo upływu lat i ich ostatni album "For The Cause" potwierdzają tylko, że Freddy i spółka mają przed sobą jeszcze wiele lat tworzenia i grania na najwyższym poziomie. Podczas występu nie zabraknie z pewnością utworów z ostatniego jak dotąd albumu studyjnego "For The Cause" z 2018 r. oraz z wcześniejszych płyt. Madball ma ich w dyskografii aż dziewięć!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler

O artyście

Madball - hardcore'owa formacja z Nowego Jorku powstała jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Madball został założony w 1988 roku jego skład tworzyli muzycy Agnostic Front: Vinnie Stigma, Matt Henderson, Will Shepler oraz przyrodni brat Rogera Mireta - Freddy Cricien, który w momencie powstania zespołu miał zaledwie 12 lat. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu