2023-05-13 - Spektakl Małe zbrodnie małżeńskie - 154334 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Małe zbrodnie małżeńskie
Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz w emocjonującej historii o miłości ze zbrodnią w tle

Kiedy: 2023-05-13, godzina 19:00:00
Gdzie: Białystok, NieTeatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 110zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Małe zbrodnie małżeńskie" Érica-Emmanuela Schmitta to sztuka z elementami komedii, kryminału, powieści miłosnej, pełna zaskakujących zwrotów akcji i wspaniałego, błyskotliwego dialogu. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle, a w rolach Lisy i Gilles'a niezwykle charyzmatyczny duet: Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz.

"Małe zbrodnie małżeńskie"  to opowieść o ludziach w drodze, gdzie drogą jest ich wspólne życie, na którą zdecydowali się wejść razem kilkanaście lat temu. Co zostało z pierwszych fascynacji, uniesień, pożądania, miłości i zakochania? Jak dalece zmieniły się obrazy nas samych, żyjących ze sobą, czy może już obok siebie. Czy zawiedliśmy nasze uczucia, czy zgubiliśmy sens bycia razem? Na czym polega fenomen zaufania? Czy zawsze musimy rezygnować z własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby? Dlaczego przez tyle lat nie potrafimy ze sobą szczerze porozmawiać i okłamujemy się dla dobra "spokoju" w związku, którego tak bardzo pragniemy?

"Często coś, co wydaje się banałem w rzeczywistości jest poważnym problemem i tylko humor, śmiech, czasem łzy, taniec, śpiew, wspomnienia czy zwykła rozmowa mogą uratować związek dwojga kochających się ludzi. Nie ma prostych odpowiedzi, są jedynie trudne pytania" - podkreśla reżyser spektaklu, Karol Wróblewski.

OBSADA I REALIZATORZY
Beata Kawka - Lisa
Mirosław Zbrojewicz - Gilles
Karol Wróblewski - reżyseria, scenografia
Monika Palikot/Capricorn ArtHouse - kostium
Ewa Garniec - światło
Grzegorz Jurga/Printempo - opracowanie muzyczne
Arkadiusz Bodrzyński - choreografia
Katarzyna Irmina Stępniak - projekcje
Przemysław Dzienis/Natalia Mleczak/ Agnieszka Marszałek -fotografie
Produkcja: FETA | Fundacja Edukacji Teatralnej i Artystycznej

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Katarzyna Herman i Redbad Klijnstra

O artyście

Spektakl Małe zbrodnie małżeńskie to dramat sceniczny oparty na idei Tanga. Tango jako gatunek muzyczny ma na celu ukazanie namiętności pomiędzy kobietą a mężczyzną, namiętności nieskonsumowanej. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu