2024-08-29 - Koncert Mirosław Czyżykiewicz - 341848 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńKoncert - Mirosław Czyżykiewicz
Artus Festival 2024

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Mirosław Czyżykiewicz 341848
Kiedy: 2024-08-29, godzina 19:00:00
Gdzie: Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Jeden z najbardziej cenionych artystów polskiej sceny poezji śpiewanej w Dworze Artusa! 29 sierpnia spotkamy się ze słowem i dźwiękiem prawdziwego człowieka renesansu - Mirosława Czyżykiewicza!

Mirosław Czyżykiewicz to poeta, kompozytor, malarz i bard. W swojej twórczość łączy głębokie, życiowe refleksje z wyjątkową muzykalnością. Jego utwory w subtelny, liryczny sposób dotykają najskrytszych emocji, dzięki czemu artysta zdobył ogromne uznanie wśród entuzjastów i entuzjastek szeroko rozumianej poezji śpiewanej. O jego wysokim statusie na scenie piosenki literackiej świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na najstarszym interdyscyplinarnym Festiwalu FAMA w latach 1986 oraz 1987. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii "Album roku - piosenka poetycka" za krążki "Zanim będziesz u brzegu" oraz "Allez!".

Artus Festiwal to dwa wakacyjne miesiące pełne kultury! Wśród licznych wydarzeń znajdziecie: koncerty polskich i światowych gwiazd, inspirujące spotkania, wystawy łączące sztukę i reportaż, a także edukacyjne warsztaty dla całych rodzin!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Mirosław Czyżykiewicz

Plakat Mirosław Czyżykiewicz 341848

O artyście

Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu