2023-04-15 - Spektakl Mleczarnia - Teatr Bez Sceny - 154259 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Mleczarnia - Teatr Bez Sceny
Jacek Rykała - Mleczarnia

Kiedy: 2023-04-15, godzina 19:00:00
Gdzie: Katowice, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Przebojowa, osnuta na autentycznych wspomnieniach, tragikomedia Jacka Rykały reżyserowana przez autora, w przestrzeni Siedziby Teatru Bez Sceny nabiera nowych znaczeń. Pisany dosadnym językiem zapis spotkania w izbie wytrzeźwień dwóch mężczyzn - dawnych przyjaciół - nieodparcie śmieszy, a jednocześnie stwarza okazję do refleksji o przemijaniu i sensie życia. Andrzejka (Andrzej Dopierała) i Mareczka (Wiesław Sławik) łączy nie tylko skłonność do alkoholu, ale także wspólnie przeżyta młodość, a przede wszystkim kobieta, którą obaj kochali, wspólna wielka miłość ich życia.

W nocnej rozmowie, prowadzonej po 30 latach, ożywają nieistniejące już miejsca, wracają anegdoty i historie. Inteligentny i dowcipny tekst daje aktorom okazję do stworzenia wyrazistych i niezapomnianych kreacji!

Obsada:
Andrzejek - Andrzej Dopierała
Mareczek - Wiesław Sławik
Pielęgniarka - Anna Nowak

Reżyseria: Jacek Rykała
Kostiumy: Marcel Sławiński
Animacje: Krzysztof Lisiak
Światło: Sergiusz Brożek i Wojciech Boruszka

Aranżacja przestrzeni wg pomysłu Marcela Sławińskiego: Andrzej Dopierała

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Spektakl Teatru Bez Sceny

O artyście

"Mleczarnia" to przebojowa, osnuta na autentycznych wspomnieniach, tragikomedia Jacka Rykały reżyserowana przez autora. Spektakl za sprawą Teatru Bez Sceny nabiera nowych znaczeń. Pisany dosadnym językiem zapis spotkania w izbie wytrzeźwień dwóch mężczyzn - dawnych przyjaciół - nieodparcie śmieszy, a jednocześnie stwarza okazję do refleksji o przemijaniu i sensie życia. Andrzejka (Andrzej Dopierała) i Mareczka (Wiesław Sławik) łączy nie tylko skłonność do alkoholu, ale także wspólnie przeżyta młodość, a przede wszystkim kobieta, którą obaj kochali, wspólna wielka miłość ich życia. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu