2024-06-16 - Spektakl Mój mąż w trumnie... to brzmi dumnie - 319070 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Mój mąż w trumnie... to brzmi dumnie
Teatr DlaNiepoznaki

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Mój mąż w trumnie... to brzmi dumnie 319070
Kiedy: 2024-06-16, godzina 18:00:00
Gdzie: Pabianice, Miejski Ośrodek Kultury, Kościuszki 14
Bilety od: 20zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

A co, jeśli prawdziwe życie zaczyna się po śmierci?


Jędrzej  Stachurski, emerytowany nauczyciel, jest dla żony kulą u nogi. Nauczona doświadczeniem sąsiadki częstuje go trunkiem, który ma mu zaszkodzić. Zgodnie z planem, żona rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak zakupiona wcześniej sukienka i kir, czy na biegu wydany akt zgonu - zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa histeria rozegra się jednak w szpitalu, do którego zjeżdżają się prasa, tv i radio, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym pacjencie.

Spektakl na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, w reżyserii Katarzyny Tkacz, ironicznie przedstawia świat mediów, dążących po trupach do sprzedania każdej sensacji. To także zderzenie oczekiwań mieszkańców małego miasteczka, z brutalnością dziennikarzy, dowolnie interpretujących ich wypowiedzi. Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Takiej komedii jeszcze nie było, tego jesteśmy pewni. A to wszystko dzieje się w klimacie PRL, co jeszcze bardziej nadaje wyjątkowości tej sztuce. Spektakl w wykonaniu Teatru DlaNiepoznaki, działającego przy naszym ośrodku.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Teatr DlaNiepoznaki

Plakat Mój mąż w trumnie... to brzmi dumnie 319070

O artyście

Spektakl na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, w reżyserii Katarzyny Tkacz, ironicznie przedstawia świat mediów, dążących po trupach do sprzedania każdej sensacji. To także zderzenie oczekiwań mieszkańców małego miasteczka, z brutalnością dziennikarzy, dowolnie interpretujących ich wypowiedzi. Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Takiej komedii jeszcze nie było, tego jesteśmy pewni. A to wszystko dzieje się w klimacie PRL, co jeszcze bardziej nadaje wyjątkowości tej sztuce. Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu o zaskakującym i dość kontrowersyjnym tytule: "Mój mąż w trumnie...to brzmi dumnie!", w wykonaniu Teatru DlaNiepoznaki, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu