2023-06-20 - Spektakl Monodram RACHELA - Scena Reduta - 177572 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Monodram RACHELA - Scena Reduta

Kiedy: 2023-06-20, godzina 19:00:00
Gdzie: Krasnystaw, Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10
Bilety od: 25.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Monodram ?Rachela? w KDK

Krasnostawski Dom Kultury i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na kolejny spektakl w ramach programu Scena Reduta. Dnia 20 czerwca 2023 r. o godz. 19:00 wystawimy monodram ?Rachela? w wykonaniu Jowity Budnik, który powstał wg dzienników Racheli Auerbach.
Monodram ?Rachela? jest spektaklem wyjątkowym treści formie. Wstrząsające zapiski Racheli Auerbach, która przez długi czas prowadziła kuchnię przy ul. Leszno 40 Warszawie, są świadectwem ludzkich tragedii, tym bardziej okrutnych, że stały się powszedniością. To właśnie kuchnia jest ?miejscem? akcji monodramu, gdzie kolejce po zupę, jak po przepustkę do życia, stoją ?bohaterowie? dramatu przywoływani monologu przez Rachelę. Tu spotykają się życiorysy skazanych na śmierć, to tu przychodzą po nadzieję. Zjawiskowość aktorstwa Jowity Budnik tym przedstawieniu polega na skromności. Aktorka nie dokłada do interpretacji tekstu więcej niż to konieczne. Pozwala poznać spróbować zrozumieć tragedię ofiar Holocaustu empatią pokorą. To aktorstwo najwyższej próby. Służalcze względem autorki, tekstu, przede wszystkim historii, której nigdy dość posłuchać przemyśleć. Wszystkie elementy teatralnego sztafażu ? scenografia, kostium, światło, muzyka ? tak jak interpretacja aktorska służą tematowi spektaklu. Mamy do czynienia monodramem wyjątkowo skromnym, ale sile rażenia, która nie pozwala na obojętność.
Jowita Budnik
Aktorka teatralna, filmowa telewizyjna. Związana Agencją Aktorską Jerzego Gudejki. Laureatka nagród aktorskich na festiwalach filmowych Chicago, Gdyni, Karlowych Warach Valladolid. Zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za rolę filmie ?Plac Zbawiciela? (reż. Joanna Kos-Krauze Krzysztof Krazue). Odtwórczyni roli Racheli Auerbach filmie Roberty Grossman ?Kto napisze naszą historię?.

Monodram na podstawie dzienników Racheli Auerbach
adaptacja: Radosław Paczocha
reżyseria: Iwona Siekierzyńska
wykonanie: Jowita Budnik
muzyka: Marzena Majcher
scenografia kostiumy: Radosław Dębniak Monika Graban
producent: Narodowe Centrum Kultury

Bilety w cenie 30 zł normalny i 25 zł ulgowy do kupienia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu