2023-09-28 - Spektakl Moralność Pani Dulskiej - 209315 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Moralność Pani Dulskiej
Moralność Pani Dulskiej

Plakat Moralność Pani Dulskiej 209315
Kiedy: 2023-09-28, godzina 16:30:00
Gdzie: Kutno, Kutnowski Dom Kultury, ul. Stanisława Żółkiewskiego 4
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Historia teatru:
Kołomyjski Teatr Dramatyczny został założony w 1848 roku przez księdza Iwana Ozarkiewicza i jest pierwszym teatrem w Galicji. W ciągu 175 lat teatr przechodził różne przekształcenia, a nawet został zamknięty, działał jednak nawet w czasach wojennych koszmarów.
Ostatnie odrodzenie zawodowe Teatru Kołomyja nastąpiło w grudniu 1989 roku. W 2008 roku Teatr w Kołomysku otrzymał status akademicki i nadano imię jego założyciela Iwana Ozarkiewicza oraz rozpoczął odbywający się corocznie Ogólnoukraiński Festiwal Teatralny "Przedstawienia Kołomyskie". Teatr jest laureatem wielu światowych (Edynburg - Szkocja; Łódź, Kraków, Elbląg, Zelena Hura - Polska; Heb - Czechy; Suczawa - Rumunia; Neapol - Włochy; Monachium, Stuttgart, Norymberga - Bawaria, Niemcy) i teatru ukraińskiego festiwale

Działalność teatru podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę:
Teatr z dumą chroni tradycje kulturalne, w czasie wojny nadal działa na rzecz potrzeb Ukraińców: wystawia przedstawienia dla żołnierzy jednostek wojskowych, placówek rehabilitacji medycznej, organizuje imprezy zamknięte dla żołnierzy i ich rodzin, osób wewnętrznie przesiedlonych, co także przyczynia się do na rzecz integracji osób wewnętrznie przesiedlonych w społeczności, współpracuje z organizacjami charytatywnymi, instytucjami edukacyjnymi, prowadzi zbiórki na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, aktywnie uczestniczy w różnych międzynarodowych wydarzeniach i festiwalach, wspiera uchodźców za granicą i wprowadza cudzoziemców w kulturę ukraińską, pomaga Ukrainie pozostać widocznym w inne kraje.


"Moralność pani Dulskiej"
Pani Dulska jest kobietą władczą i despotyczną. Jej moralność to brak jakichkolwiek norm i zasad moralnych w stosunku do niej samej lub członków jej rodziny. A teraz dowiaduje się, że służąca Hanka jest w ciąży, a ojcem dziecka jest jej ukochany syn Zbyszko...

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Danuta Brdak, Maja Szatkowska, Grażyna Gajda, Blanka Wdowiak, Honorata Rudnicka, Joanna Sałek

Plakat Moralność Pani Dulskiej 209315

O artyście

Spektakl, który dosłownie i wprost obśmiewa zakłamanie, obłudę, wszechobecny egoizm, pogoń za pieniądzem i życie w niewygodnych, lecz dających określony poziom społeczny układach. Wyśmiewa ludzki prymitywizm, fałsz i podporządkowanie wartościom materialnym. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu