2024-03-09 - Spektakl NICK CAVE - Ballady kochanków i morderców - 263039 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - NICK CAVE - Ballady kochanków i morderców
Teatr Przypadków Feralnych

Plakat NICK CAVE - Ballady kochanków i morderców 263039
Kiedy: 2024-03-09, godzina 17:00:00
Gdzie: Kraków, Klub Pod Jaszczurami, ul. Rynek Główny 8
Bilety od: 40zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

To było dawno, nie bardzo pamiętam. Kraj dziwny i ludzie z pustymi oczami. Dzień wstawał w nocy, kładli się o świcie. Byłem tam i wszystko to widziałem. Widziałem świat jak gdyby obcy, lecz jakoś znajomy, świat alternatywny, gdzie miłość splotła się z żałobą, a żałoba ze śmiechem, śmiech zaś nie istniał wcale, czy na pewno chcecie słuchać?

Słuchajcie. Spektakl penetruje obszary z obszaru pośredniego. Zawieszeni gdzieś pomiędzy formą sceniczną i estradową zapraszamy Was w lunatyczną opowieść snutą piosenkami Nicka Cave'a, gdzie napotkacie postaci z najstraszliwszych koszmarów lub powitacie dawno nie widzianych obcych. Na scenie zabrzmią utwory takie jak m. in. "Red Right Hand", "Millhaven" oraz "Where the Wild Roses Grow" - wszystko w zupełnie nowych, klimatycznych aranżacjach. Odwiedźcie nas w naszym ciasnym, subiektywnym świecie, gdzie czterech aktorów, skrzypek i gitarzysta zabiorą Was gdzieś "pomiędzy" - w przestrzeń między ciszą a dźwiękiem. Wiecie, co tam jest? Nie wiecie? Zapraszamy.


Fragment recenzji Piotra Gaszczyńskiego dla portalu Teatr dla Wszystkich: "Wszyscy aktorzy, zarówno ci wykonujący daną piosenkę, jak i ci, którzy są jej żywym tłem działają jak jeden dobrze naoliwiony mechanizm. Przy inscenizacji tego rodzaju twórczości łatwo popaść w kicz, banał, tanią prowokację. W tym przypadku czuć ducha Nicka Cave'a w powietrzu, niepowtarzalny klimat jaki tworzą jego utwory. Na kilka chwil mała scena w samym sercu Krakowa zamienia się w dziki, tajemniczy świat pełen niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku. Nie trzeba wiele. Wystarczy zamknąć oczy i dać się zaprowadzić tam, gdzie rosną dzikie róże."

Prowadząca - Magdalena Jewuła/Izabella Francis

Prowadzący - Alicja Kurowska

Ona - Karolina Fryt/Martyna Klimek 

Ona - Hanna Grabiec

Ona - Dżo Dłużniewska

On - Mikołaj Maciejski 


Reżyseria - Natalia Mazurkiewicz i Michał Szafarski 

Gitara - Michał Januś/Adam Szwajcowski 

Skrzypce - Natalia Mazurkiewicz 

Na podstawie piosenek z repertuaru Nicka Cave'a.

Licencję na wystawienie utworów wydało Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Mikołaj Maciejski, Hanna Grabiec, Ola Leśniak, Zofia Pieczyńska, Michał Szafarski, Michał Januś,

Plakat NICK CAVE - Ballady kochanków i morderców 263039

O artyście

Spektakl penetruje obszary z obszaru pośredniego. Zawieszeni gdzieś pomiędzy formą sceniczną i estradową zapraszamy Was w lunatyczną opowieść snutą piosenkami Nicka Cave'a, gdzie napotkacie postaci z najstraszliwszych koszmarów lub powitacie dawno nie widzianych obcych. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu