2022-09-28 - Film Ninjababy - 99272 - Portal kapele.net

Film - Ninjababy
Ninjababy (2D/napisy)

Kiedy: 2022-09-28, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11
Bilety od: 14.00zł

Kup Bilety do kina Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Ninjababy

Reżyseria: Yngvild Sve Flikke
Scenariusz: Yngvild Sve Flikke / Johan Fasting
Gatunek: Dramat / Komedia
Produkcja: Norwegia
Premiera: 19 sierpnia 2022 (polska premiera filmowa)

Wyróżniona w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii i statuetką na MFF w Berlinie to oryginalna i szalenie zabawna opowieść o przyspieszonym dojrzewaniu. Ta norweska produkcja zbiera same pozytywne oceny zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Na Rotten Tomatoes ma 100% pozytywnych ocen.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp), jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka.

Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o ?problemie? dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać. Nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki, ale stając się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym.

Ta dowcipna komedia, oparta jest na świetnej norweskiej powieści komiksowej Ingi S?tre ?Fallteknikk?. Z buntowniczą treścią ciekawie koresponduje oryginalna forma nawiązująca do komiksu. W filmie pojawiają się niegrzeczne i zabawne animacje w stylu Davida Shrigleya, a to wszystko okraszone jest świetnym poczuciem humoru.

Kup Bilety do kina

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do kina

Znajdź nocleg w pobliżu