2023-10-07 - Inne Noc Bibliotek w CBK Fama | warsztat: Issho – budujemy kamishibai - 209931 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńInne - Noc Bibliotek w CBK Fama | warsztat: Issho – budujemy kamishibai

Plakat Noc Bibliotek w CBK Fama | warsztat: Issho – budujemy kamishibai 209931
Kiedy: 2023-10-07, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, ul. Krzywoustego 286
Bilety od: 10.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

NOC BIBLIOTEK w CBK FAMA | Działania dla dzieci i sens filmowy dla dorosłych

Zapraszamy na literackie, malarskie i filmowe inspiracje płynące z serca Japonii. W naszej interpretacji hasła – czytanie ma wiele wymiarów, którym sprzyja aura tajemniczości, wspólnie spędzonego czasu i prawdziwych odkryć. Furoshiki, czy issho – nie będzie już brzmiało absurdalnie!

W czasie gdy dorośli będą oglądać film, animatorzy i animatorki z Famy poprowadzą wieczorne zajęcia kulturalne dla ich pociech. Nasza oferta skierowana jest do dzieci (7-12 lat) i ich bliskich. Przygotowaliśmy trzy propozycje artystycznych warsztatów, z których należy wybrać jeden. Obowiązują bilety. Każdorazowy limit miejsc: 15 osób.

WARSZTAT II

Issho – budujemy kamishibai
Issho (いっしょ) znaczy „razem”
Tylko wspólnie można osiągnąć cel, a praca każdej osoby z zespołu jest równie ważna. W trakcie warsztatów zaczerpniemy inspirację z japońskiej kultury. Opowieścią, którą zilustrują uczestnicy będzie legenda o Tarō Urashima – to prawdopodobnie najbardziej znana japońska, tradycyjna baśń. Inspiracją warstwy plastycznej będzie twórczość Hokusai Katsushika, najwybitniejszego malarza i drzeworytnika, tworzącego w stylu ukiyo-e.

Prowadzenie: Ewa Drankowska

BILETY: Cena z imienną (dziecka) kartą MBP im. Tadeusza Różewicza; 10 zł, bez karty; 20 zł. Kartę należy okazać przed wejściem na warsztaty.

Rodziców i opiekunów/opiekunki zapraszamy na bezpłatny seans filmowy. Zaprezentujemy film 'A wrony są białe’ reż. Ahsen Nadeem. Więcej informacji o filmie na www.fama.wroc.pl

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią:

Plakat Noc Bibliotek w CBK Fama | warsztat: Issho – budujemy kamishibai 209931

O artyście

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu