2024-05-18 - Spektakl Noc z bankierem - 304481 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Noc z bankierem
Noc z bakierem

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Noc z bankierem 304481
Kiedy: 2024-05-18, godzina 19:00:00
Gdzie: Katowice, Teatr Żelazny, Ul. Gliwicka 148a
Bilety od: 80zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy…  Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.

Traktowany jak przestępca z racji na "wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona. W popisową rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego.

"Noc z bankierem" w reżyserii Artura Barcisia aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską, za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt.  "Jabłko", łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.

Reżyseria: Artur Barciś
Autor: Sébastien Thiéry
Tłumaczenie: Bartosz Wierzbieta

Muzyka: Bartosz Ebert
Scenografia: Artur Barciś

Występują: Paweł Okraska
Bogumiła Murzyńska
Anna Wesołowska/ Małgorzata Gadecka/ Elżbieta Okupska
Marta Marzęcka-Wiśniewska/ Weronika Wronka
Piotr Wiśniewski

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Małgorzata Gadecka, Marta Marzęcka-Wiśniewska i inni

Plakat Noc z bankierem 304481

O artyście

Komedia w reżyserii wybitnego aktora i reżysera Artura Barcisia, nagrodzonego m.in. prestiżową Złotą Maską. "Ściana" na podstawie znakomitego tekstu Sébastien'a Thiéry'ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych wartościach i zjawiskach tak jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. 45-letni Jacek, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku i dowiaduje się, że w związku z zakupieniem tegoż przez hinduską firmę podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu... Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu