2025-01-18 - Spektakl Opowieść Wigilijna - 319136 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Opowieść Wigilijna
Wigilijna Opowieść - najdłużej grany spektakl Teatru Muzycznego TINTILO

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Opowieść Wigilijna 319136
Kiedy: 2025-01-18, godzina 17:30:00
Gdzie: Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15
Bilety od: 89zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Spektakl na motywach powieści Charlesa Dickensa "Wigilijna Opowieść" w adaptacji Teresy Kurpias-Grabowskiej. I premiera - grudzień 2009, II premiera (wznowienie) - listopad 2019 (reżyseria Teresa Kurpias-Grabowska) / wznowienie 2022 (reżyseria Marek Grabiniok).

Muzyczna opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze. Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge'a czekają kolejne, samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem wizyta "niespodziewanych gości", sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie…

Przesłaniem spektaklu jest pragnienie, by duch Świat Bożego Narodzenia - duch miłosierdzia, współczucia i dobroczynności panował przez cały rok.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Spektakl dla dzieci

Plakat Opowieść Wigilijna 319136

O artyście

Teatr Pana O. przedstawia słynną Dickensowską opowieść o upartym skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają trzy duchy, powodując jego moralną przemianę. Nasza historia, jest ujęta dowcipnie mieszając się jednak z ironicznym nastrojem i powagą, a uczucie z wyrachowaniem. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu