2022-09-29 - Film Paryż, 13. Dzielnica 29.09 - 87921 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Film - Paryż, 13. Dzielnica 29.09

Kiedy: 2022-09-29, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr, ul. Rzymowskiego 32
Bilety od: 15.00zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu. Film ?Paryż, 13. dzielnica?, który znalazł się w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Cannes, opuszcza jednak turystyczne szlaki, by przenieść się tam, gdzie naprawdę bije serce miasta. Gdzie z zawieszonych na najwyższych piętrach wieżowców erotycznych fantazji, z sunącej windami tęsknoty za bliskością i ze śmigających pośród blokowisk młodzieńczych rozczarowań i marzeń powstaje wybuchowy koktajl emocji. Uwodzicielski film Jacquesa Audiarda to ekranizacja komiksowego hitu ? ?Śmiechu i śmierci? Adriana Tomine?a, a jego współscenarzystką jest gwiazda francuskiego kina, Céline Sciamma, reżyserka ?Portretu kobiety w ogniu?. Opowiadając o miłości i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył także fascynujący portret współczesnej metropolii: multietnicznej, wielojęzycznej, oplecionej siatką niezliczonych połączeń i przynoszącej każdego dnia niekończące się problemy z komunikacją.

Akcja ?Paryża, 13. dzielnicy? rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia młodych bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie (Lucie Zhang) zakochuje się w swoim sublokatorze Camille?u (Makita Samba). Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami ? do czasu, gdy poznaje Norę (Noémie Merlant), która jednak ma obsesję na punkcie kogoś innego: Amber (Jehnny Beth), tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce. Jacques Audiard misternie plącze drogi swoich bohaterów, przykleja i odrywa ich od ekranów oraz z niebywałą świeżością i ciętym humorem kreśli portret współczesnych kochanków: śmiało otwierających drzwi do swoich sypialni, ale trzymających serca pod kluczem.

Doskonale chwytający rytm wielkomiejskiego życia, pełen czułości i empatii wobec bohaterów film ?Paryż, 13. dzielnica? to kolejne przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło Jacquesa Audiarda, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą ?Imigrantów? i wyróżnionego Grand Prix ?Proroka?. To także kolejny tytuł (choćby po ?Frances Ha? czy ?C?mon C?mon?) dowodzący, że dziś o wszystkich odcieniach uczuć najlepiej opowiada się w czerni i bieli. Trend ?mniej znaczy więcej? doskonale sprawdza się także w kinie.

Reżyseria: Jacques Audiard
Występują: Lucie Zhang, Noémie Merlant, Makita Samba, Jehnny Beth
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: francuski
Gatunek: komedia, dramat, romans
Czas trwania: 106 min.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią:

O artyście

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Znajdź nocleg w pobliżu