2024-10-04 - Spektakl PRAWDA - Teatr TeTaTeT - 341055 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - PRAWDA - Teatr TeTaTeT
Francuska komedia małżeńska

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat PRAWDA - Teatr TeTaTeT 341055
Kiedy: 2024-10-04, godzina 19:00:00
Gdzie: Kielce, Kieleckie Centrum Kultury - Scena Kameralna, Plac Stanisława Moniuszki 2b
Bilety od: 70zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Czwórka przyjaciół - dwie pary, przyjaźń, miłość, zdrada i kłamstwo. Co z tego wyniknie? Prawda (La vérité) Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego w wykonaniu Teatru TeTaTeT na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. 


Autorem sztuki jest jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. "Prawda" w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Od kilku lat króluje na deskach europejskich i polskich scen! Tym razem po raz pierwszy w Kielcach - w Teatrze TeTaTeT! Kto w teatrze poszukuje misternie utkanych intryg, zaskoczenia oraz dużej dawki inteligentnego humoru i dowcipu - będzie usatysfakcjonowany! Kto od sztuki oczekuje trochę refleksji nad życiem - też to dostanie! Jak na sztukę komediową to niektóre sceny mogą wydawać się odrobinę kontrowersyjne, bo autor sztuki lubi zaglądać do naszych domów, sypialni i opowiadać o życiu w dość śmiały sposób! A co najważniejsze finał tych perypetii zaskoczy każdego! Tematem stale przewijającym się w rozmowach bohaterów jest miłość, lecz nie do końca wiemy kto w tych zapewnieniach jest uczciwy, a kto nie. Czy podglądając z teatralnej widowni życie bohaterów PRAWDY i jednocześnie śmiejąc się z zachodzących tam sytuacji będziemy potrafili zastanowić się nad swoim postępowaniem? Sztuka ta odsłania zakamarki ludzkich słabości, prowokuje do przemyśleń na temat moralności i uczciwości wobec siebie i innych. Stawia wiele pytań. Jacy jesteśmy? Czy zawsze mówienie prawdy popłaca? Prawda może zranić… więc może czasem lepiej jest skłamać? Prawda i Kłamstwo są nierozłączne jak dwie strony medalu. To dwie drogi, które prowadzą nas przez życie. Czworo bohaterów, lecz główną rolę gra tu ktoś inny - Kłamstwo! To właśnie ono powoduje szereg nieporozumień między bohaterami przedstawienia. 


Dlaczego więc przewrotny tytuł Prawda? Przyjdź, zobacz i przekonaj się sam! 


Reżyseria: Mirosław Bieliński & Dawid Żłobiński

Scenografia: Iwona Jamka

Muzyka: Wojciech Lisowicz

Projekcje: Grzegorz Kaczmarczyk


Obsada: 

Alicja: Justyna Sieniawska / Magdalena Wójcik 

Laura: Teresa Bielińska

Michał: Mirosław Bieliński 

Paweł: Marek Kępiński / Grzegorz Kwas / Przemysław Predygier


Uwaga! Spektakl dla widzów od lat 16!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Teresa Bielińska i Mirosław Bieliński, Beata Pszeniczna i Dawid Żłobiński

Plakat PRAWDA - Teatr TeTaTeT 341055

O artyście

Prawda (La vérité) Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego w wykonaniu Teatru TeTaTeT na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Autorem sztuki jest jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. "Prawda" w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Od kilku lat króluje na deskach europejskich i polskich scen! Tym razem po raz pierwszy w Kielcach - w Teatrze TeTaTeT! Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu