2023-05-07 - Spektakl Profesjonalistka - Lidia Stanisławska - 154704 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Profesjonalistka - Lidia Stanisławska
Zabawna do łez, z drugiej refleksyjna opowieść o marzeniach, planach i ich zderzaniu z codziennością

Kiedy: 2023-05-07, godzina 18:00:00
Gdzie: Białystok, NieTeatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 75zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Niedawno rozbrajała humorem i profesjonalizmem w kabarecie "Old Spice Girls", a już 7 maja wystąpi z monodramem "Profesjonalistka". Lidia Stanisławska - uznana piosenkarka, felietonistka i gawędziarka słynąca z malowniczych opowieści z życia artystów. Słodko-gorzka historia o życiu i niespełnionych aspiracjach aktorki Aldony Kopeć oparta jest o błyskotliwy tekst i piosenki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, do których muzykę skomponował Sławek Wierzcholski z "Nocnej zmiany bluesa".

Monodram w wykonaniu Lidii Stanisławskiej jest słodko-gorzką opowieścią o aktorce, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: być kochaną i zrobić karierę. W czasie 90 minut spektaklu poznajemy w filmowym skrócie tragikomiczne losy bohaterki. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej refleksyjna, czasami wręcz nostalgiczna opowieść o marzeniach, planach życiowych i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. To także opowieść o fatalnym miłosnym zauroczeniu. Atutem widowiska są piosenki napisane w jednej stylistyce, aczkolwiek w rozmaitych rytmach: bluesa, ballady, tanga, bossanovy i popu.

Autorem widowiska jest Jerzy Andrzej Masłowski - poeta, autor znanych i lubianych piosenek, opowiadań i sztuk teatralnych. Utwory skomponował Sławomir Wierzcholski, najwybitniejszy obecnie polski bluesman, lider zespołu "Nocna zmiana bluesa".

Lidia Stanisławska - piosenkarka, pisarka i felietonistka. Debiutowała w 1975 r. na Giełdzie Piosenki w Koszalinie, współpracowała z Klubem Piosenki ZAKR w Warszawie i kabaretem "Pod Egidą". W latach 70. święciła triumfy w Opolu (wyróżnienie za piosenkę "Czułość" i nagroda za "Gram w kiepskiej sztuce") oraz w Sopocie (nagroda za "Gwiazda nad Tobą"). Reprezentowała Polskę na festiwalach w Niemczech, Bułgarii, Czechosłowacji i Francji (Grand Prix de Paris za interpretację piosenki "Dzwon znad doliny"), koncertowała we Włoszech, USA i Kanadzie. Wylansowała przeboje: "Na zawsze mój", "Z moich przeczuć" i najnowszy - "Nocne Martini". Przez wiele lat towarzyszyła na scenie Hance Bielickiej - współtworzyła scenariusz koncertu, opowiadała anegdoty, prowadziła konferansjerkę i śpiewała. Zagrała także kilka ról drugoplanowych w serialach "Plebania" i "Barwy szczęścia" oraz prowadziła wraz z Tomaszem Raczkiem i Krzysztofem Skibą w TV Polsat audycję o zdarzeniach kulturalnych "Oko na miasto". Występowała w znanym spektaklu "Klimakterium", od kilku lat gra w sztuce "Kobiety w sytuacji krytycznej" w reż. Krystyny Jandy (Och! Teatr i Teatr Polonia) oraz w widowisku literacko-kabaretowym "Babski Kabaret. Old Spice Girls" (z Barbarą Wrzesińską i Emilią Krakowską), który można oglądać w całym kraju. Wzięła też udział w telewizyjnym musicalu "Hotel Nostalgia" (prod. 2017 r.).


Najnowszy sukces artystyczny to monodram "Profesjonalistka" autorstwa znakomitego pisarza i poety Jerzego Andrzeja Masłowskiego, z muzyką wybitnego kompozytora Sławomira Wierzcholskiego. Udowadnia w nim, że jest artystką wielu talentów. Prezentuje kunszt aktorski, wokalny i estradowy. Uchodzi za jedną z najweselszych postaci polskiego show biznesu. Od ponad 20 lat zamieszcza swoje felietony "Anegdoty o artystach" na łamach "Tele Tygodnia". Jest autorką pięciu książek ("Gwiazdy w anegdocie", "Gwiazdy w anegdocie 2", wywiad-rzeka z Januszem Zakrzeńskim "Co mi zostało z tych lat", "Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem", "Anegdoty").

Znany dziennikarz, Mariusz Szczygieł, tak pisał o niej w magazynie "Książki" z 01.10.2012. (art. "Długi, biały samochód"): "?zakochałem się w piosenkarce. Miała inny głos niż pozostałe. Był to głos, który cały czas drżał i działał na mój system nerwowy jak narkotyk. Marzyłem, że piosenkarka przyjeżdża po mnie do Złotoryi długim białym samochodem. Zatrzymuje go pod kościołem, wystawia nogę na wysokim obcasie, wysiada i zabiera mnie do ciekawszego świata."

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Lidia Stanisławska

O artyście

Niedawno rozbrajała humorem i profesjonalizmem w kabarecie "Old Spice Girls", a teraz wystąpi z monodramem "Profesjonalistka". Lidia Stanisławska - uznana piosenkarka, felietonistka i gawędziarka słynąca z malowniczych opowieści z życia artystów. Słodko-gorzka historia o życiu i niespełnionych aspiracjach aktorki Aldony Kopeć oparta jest o błyskotliwy tekst i piosenki Jerzego Andrzeja Masłowskiego, do których muzykę skomponował Sławek Wierzcholski z "Nocnej zmiany bluesa". Monodram w wykonaniu Lidii Stanisławskiej jest słodko-gorzką opowieścią o aktorce, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: być kochaną i zrobić karierę. W czasie 90 minut spektaklu poznajemy w filmowym skrócie tragikomiczne losy bohaterki. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej refleksyjna, czasami wręcz nostalgiczna opowieść o marzeniach, planach życiowych i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. To także opowieść o fatalnym miłosnym zauroczeniu. Atutem widowiska są piosenki napisane w jednej stylistyce, aczkolwiek w rozmaitych rytmach: bluesa, ballady, tanga, bossanovy i popu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu