Cykl „Przed premierą” zaprasza 14 listopada do Firleja na spotkanie z młodą, wrocławską artystką Moniką Padewską, która zaprezentuje się publiczności przy akompaniamencie Dawida Suleja Rudnickiego.
Na scenie przy ulicy Grabiszyńskiej 56 wystąpi Monika Padewska. Artystka jest wrocławianką, studentką IV roku aktorstwa, specjalności wokalno-aktorskiej na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Debiutowała na scenie Teatru STU w spektaklach: „Przybory Wasowskiego. Dom Wyobraźni” (2023) w reż. Łukasza Fijała oraz „Hamlet” (2023) w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Na swoim koncie ma również monodram „Maria Żniwa” (2023) w reż. Pawła Szarka oraz album z piosenkami ze spektaklu o tym samym tytule. Gra także w spektaklu dyplomowym „Pół żarciem, pół serio” (2024) w reż. Kaliny Dębskiej. Od 2024 roku aktorka Teatru Bagatela. („Przygody Tomka Sawyera” reż. Krzysztof Materna, „Pensjonat Pana Bielańskiego” reż. Marek Gierszał, „Bagatela śpiewa” reż. Krzysztof Materna). Prywatnie miłośniczka stepowania, szydełkowania, włoskiej kuchni oraz jazzu.
Podczas koncertu 13 listopada w Firleju Monice akompaniował będzie Dawid Sulej Rudnicki, czyli pianista, kompozytor, autor tekstów i nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskeigo w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca L'art de la Danse. Gościnnie wykładał na Uniwersytecie w Oslo. Autor wielu piosenek. Występował m.in z: Mirosławem Baką, Jackiem Cyganem, Anną Dymną, Piotrem Frączewskim, Andrzejem Grabowskim, Mają Komorowską, Tomaszem Kotem, Radosławem Krzyżowskim, Joanną Kulig, Edwardem Linde-Lubaszenko. Olgierdem Łukaszewiczem. Katarzyną Nosowską. Janem Nowickim, Dawidem Ogrodnikiem, Mają Ostaszewską, Andrzejem Sewerynem oraz Jerzym Trelą. Współpracuje z Piwnicą pod Baranami. Laureat nagród muzycznych i literackich.
„Przed premierą” to istniejący od 10 lat wyjątkowy cykl muzycznych spotkań, które od 2023 roku mają miejsce w Firleju. Do tej pory na scenie zaprezentowano około 100 utalentowanych twórców, kompozytorów, wokalistów. Cykl powstał z chęci przedstawienia publiczności Teatru Piosenki młodych artystów, do tej pory nieznanych słuchaczom. Wykonawcy cyklu rekrutowali się – i nadal rekrutują – spośród laureatów krajowych festiwali oraz uczestników różnorodnych kursów i warsztatów piosenki artystycznej. Biorąc pod uwagę ich uzdolnienia, a także dotychczasowe osiągnięcia, gospodarz i reżyser cyklu (także jeden z jego pomysłodawców) Bogusław Sobczuk przygotowuje ich do występu na wyższym poziomie, niż udział w konkursie, czy festiwalu – na poziomie recitalu, jednej z najtrudniejszych form estradowych, wymagających od wykonawcy umiejętności skupienia uwagi widowni na swoim występie przez ponad godzinę. Jest to jednocześnie szansa na przekazanie publiczności ważnej, bo osobistej wypowiedzi, ujętej w atrakcyjną artystycznie formę. Każdy z recitali powstaje jako odrębna pozycja – z indywidualnie układanym repertuarem i oryginalnym scenariuszem.
Kup Bilety na koncert