2024-09-19 - Spektakl Przemiana - 341868 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Przemiana
"Przemiana" reż. Michał Kmiecik

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Przemiana 341868
Kiedy: 2024-09-19, godzina 19:15:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena, Rzeźnicza 12
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Michał Kmiecik, scenarzysta i reżyser spektaklu na podstawie opowiadania pt. Przemiana podkreśla, że utwór Franza Kafki tkwi w nim, odkąd przeczytał go po raz pierwszy w gimnazjum lub liceum.


"Ciekawi mnie Gregor Samsa, który budzi się pewnego dnia w swoim łóżku i stwierdza, że zamienił się w potwornego robaka. Pamiętam swój strach, gdy czytałem to opowiadanie po raz pierwszy" - mówi reżyser i scenarzysta spektaklu. W tym przedstawieniu chce opowiedzieć o ludziach żyjących w świecie, w którym można się zamienić w robaka.


"Siła prozy Kafki tkwi w tym, że zdarzenia nieprawdopodobne spotykają bohaterów jak najbardziej prawdopodobnych. Nie są to everymani, mają swoją szczególność, swoistość, jednak nie są w żadnym razie predystynowani do tego, z czym przychodzi im się mierzyć w powieściach i opowiadaniach pisarza" - dodaje Michał Kmiecik. Premiera spektaklu Przemiana zaplanowana jest na 14 września na Dużej Scenie WTW.


Realizatorzy:
Tłum. Juliusz Kydryński
Scenariusz i reżyseria Michał Kmiecik
Dramaturgia Ida Ślęzak
Scenografia Szymon Szewczyk
Kostiumy Natalia Burzyńska
Muzyka i udźwiękowienie Wojciech Kucharczyk
Asystentka reżysera Anna Kieca
Inspicjentka Justyna Bartman-Jaskuła
 
Obsada: Anna Kieca, Zina Kerste, Dominika Probachta, Lina Wosik, Mariusz Bąkowski, Rafał Cieluch, Przemysław Kozłowski, Miłosz Pietruski, Tadeusz Ratuszniak, Tomasz Taranta

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Anna Kieca, Zina Kerste, Dominika Probachta, Lina Wosik, Mariusz Bąkowski, Rafał Cieluch i inni

Plakat Przemiana 341868

O artyście

Michał Kmiecik, scenarzysta i reżyser spektaklu na podstawie opowiadania pt. Przemiana podkreśla, że utwór Franza Kafki tkwi w nim, odkąd przeczytał go po raz pierwszy w gimnazjum lub liceum. W tym przedstawieniu chce opowiedzieć o ludziach żyjących w świecie, w którym można się zamienić w robaka. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu