2022-06-04 - Spektakl "Przygody Kubusia" - 69700 - Portal kapele.net

Spektakl - "Przygody Kubusia"

Kiedy: 2022-06-04, godzina 11:00:00
Gdzie: Słupsk, Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, ul. Waryńskiego 2
Bilety od: 22.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Poznajcie Kubusia

Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś ,,urodził się? w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.

Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

?Przygody Kubusia? to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Zatem jego przygody zakończą się tak, jak na bajkę przystało?

Spektaklem o Kubusiu wracam do jedej z najbardziej tradycyjnych form (technik) lalkarskich jaką jest pacynka.

Przedstawienie jest hołdem, jaki składam jednemu z najwybitniejszych polskich lalkarzy, wskrzeszając do życia postać z którą był związany przez całe swoje twórcze życie. Spektakl ten dedykuję Julianowi Sójce. Nikt tak jak on nie znał Kubusia.

Teraz i Wy macie szansę go poznać.

Maciej Gierłowski (reżyser)

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu