2024-02-15 - Film Sea Sparkle - 262853 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńFilm - Sea Sparkle

Plakat Sea Sparkle 262853
Kiedy: 2024-02-15, godzina 09:00:00
Gdzie: Międzyrzec Podlaski, Kino Sława, ul. Warszawska 37

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Sea Sparkle
Zeevonk
reż. Damien Huyghe, Belgia/Niderlandy 2023, 98’, lektor, aktorski
10–14
premiera PL

Morze jest dla Leny drugim domem. Dziewczyna regularnie wygrywa zawody żeglarskie, a jej tata nie ma sobie równych w łowieniu ryb. Czy rzucona na głęboką wodę poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem?

Ojciec Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale tym razem nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółką Kaz i Vincentem, który pracuje w oceanarium, podąża śladem morskiej tajemniczej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację. Kameralna, doceniana przez krytyków i widownię festiwalową historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach.

Czy wiesz, że… film otwierał sekcję Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale? Został tam wyróżniony przez jury dziecięce, które doceniło nastrój zbudowany przez muzykę i ujęcia morza.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią:

Plakat Sea Sparkle 262853

O artyście

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne