2022-11-24 - Koncert Słoń - Redrum - 98791 - Portal kapele.net

Koncert - Słoń - Redrum

Kiedy: 2022-11-24, godzina 20:00:00
Gdzie: Toruń, Lizard King, ul. Kopernika 3
Bilety od: 59.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

SŁOŃ właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu

Różnorodność ?łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore?owymi i metalowymi ?jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe ?samplowane lub elektroniczne ?tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore?owych albo punkowych gigach.

Po raz pierwszy na szeroką skalę słuchacze mogli się o tym przekonać w 2008 roku, gdy w podziemiu ukazał się imienny krążek Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, czyli duetu, który Słoń tworzy z innym poznańskim MC, Shellerinim. Mniejsza o popularność, jaką nazwa zespołu cieszy się po dziś dzień w Internecie ?lepszym miernikiem siły rażenia tego wydanego własnym sumptem krążka jest imponująca jak nielegal (zwłaszcza w tamtych czasach) liczba ponad dwóch tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W maju 2009 ukazał się pierwszy album solowy Słonia zatytułowany ?Chore melodie? utrzymany w stylistyce horrorcore, dzięki któremu artysta stał się czołowym reprezentantem tego gatunku w Polsce.

W 2012 roku do powszechnej sprzedaży trafiła pierwsza produkcja WSRH pt. ?Szkoła wyrzutków?.Wydawnictwo odniosło sukces fonograficzny plasując się na 5. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w kraju.Wduecie z producentem muzycznymMikseremSłoń nagrał materiał pt?Demonologia? (2010)oraz ?Demonologia2?(2013)-trzypłytowe wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu zestawienia OLiS.

W kolejnych latach Słoń postawił na solowe projekty, a Brain Dead Familia? -2015 i ?Mutylator? -2018 solidnie ugruntowały jego pozycję na rodzimym rynku fonograficznym.

W grudniu 2020 ukazał się czwarty solowy album Słonia pod tytułem ?Redrum?.Najnowszy materiał poznańskiego rapera, który powstawał pod roboczym tytułem ?Czerwony Rum? został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ?na płycie nie pojawiają się żadni dodatkowi goście. Jak przyznaje Słoń, praca nad albumem w czasach pandemii nie należała do najprostszych: "Nie ukrywam że logistyka nagrywania płyty i kręcenia klipów w czasie pandemii była mocno zaburzona i kosztowała nas dużo stresu. Ze względu na to że Chris Carson mieszka na co dzień w Belgii wszelkie nasze rozmowy na temat inspiracji, brzmienia odbywały się w 100% telefonicznie i w sumie ani razu się nie widzieliśmy na żywo podczas tego okresu". Pomimo wielu utrudnień, raper jest bardzo zadowolony z powstałego materiałua fani przyjęli go z entuzjazmem. Również przez dziennikarzy album został bardzo dobrze oceniony, Newonce.net nazwał Redrumjedną z najlepszych rapowych płyt 2020,natomiast Dawid Bartkowski z interia.pl mianuje Słonia królem swojej niszy, a numer ?Wojna totalna? nazywa ?lirycznym pancerfaustem, walcem dla społeczeństwa oraz być może najlepszym inajbardziej dosadny opisemaktualnej sytuacji wkraju?.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu