2023-02-06 - Inne Spotkanie Kartki z przeszłości ?Przy(e)wracanie? - 131634 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Inne - Spotkanie Kartki z przeszłości ?Przy(e)wracanie?

Kiedy: 2023-02-06, godzina 18:00:00
Gdzie: Kraków, Centrum Kultury Podgórza, Ul. Sokolska
Bilety od: 1.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Spotkanie Kartki z przeszłości ?Przy(e)wracanie?
Prowadząca: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
Goście:
Katarzyna Klakla
Agnieszka Tyman
Agnieszka Żuchowska-Arendt
Jarosław Księżyk
Spotkanie wokół antologii poezji ?Przy(e)wracanie?, Księgarnia Akademicka, 2022
Wspólnie z autorkami przy pomocy poezji pogrzebiemy w przeszłości. Poszukamy też odpowiedzi na dylemat, z którym każdemu prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć: Czy potrzeba przywracania minionego, zderzania się z przeszłością służy osadzaniu tożsamości na solidnym fundamencie czy okazuje się raczej przewracaniem w drodze ku nowemu? Zatem lepiej sięgać po wspomnienia czy jednak iść w zaparte, bez oglądania się za siebie?
Porozmawiamy także z Jarosławem Księżykiem, prezesem Stowarzyszenia Literatura Autorów, które jest organizatorem oraz współtwórcą antologii, o roli literatury i autora we współczesnym świecie.
Katarzyna Klakla - poetka, pisarka, absolwentka Studiów Literacko-Artystycznych na UJ, studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Architektury oraz pedagogicznych jako nauczyciel rysunku i fotografii. Autorka ?Żałoby po kocie?, powieści ?Łotrzyca?, zbioru opowiadać ?Czerwony las?.
Iskra Agnieszka Tyman - osoba o wielu przydomkach i przymiotach; poetka, tłumaczka, aktywistka, malarka, graficzka, ilustratorka, akompaniatorka, wokalistka, instrumentalistka.
Agnieszka Żuchowska-Arendt - tłumaczka kilkudziesięciu książek z języka serbskiego, chorwackiego oraz słoweńskiego. Poetka i autorka ?Biała masa tabletek? 2005, ?Znikomat? 2009, ?Gutenmorgen? 2019, ?Wieszaki i pogrzebacze? 2022.
Jarosław Księżyk ? prezes Stowarzyszenia Absolwentów, Wykładowców i Słuchaczy Studium Literacko-Artystycznego UJ w Krakowie, absolwent Studiów Literacko-Artystycznych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnik ?Warsztatów Literackich? pod kierownictwem Krzysztofa Siwczyka. Autor Indukcji oraz Pytii 44. Pisze prozę niedającą się zakwalifikować do jednego gatunku, na ogół nacechowaną fantastyką naukową.
Wstęp : 1 zł

Kup Bilety

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety

Znajdź nocleg w pobliżu